Anasayfa Altcoin Rusya Swift alternatifi bir sistem kurdu: Ripple nasıl etkilenir?

Rusya Swift alternatifi bir sistem kurdu: Ripple nasıl etkilenir?

Rusya Swift alternatifi bir sistem kurdu: Ripple nasıl etkilenir?
0
koinmedya_googlenews

Rusya Swift benzeri SPFS sistemi uluslararası fon transferinde Ripple ürünlerine alternatif oluyor. Ripple’ın Asya pazarı tehlikeye girebilir.


Rusya Swift ve Ripple ‘a alternatif ödemeler sistemi kuruyor

Rusya hem coğrafi hem de politik olarak kendisine yakın ülkeleri kapsayan bir finansal sistem kuruyor. Bu sistem Swift alternatifi bir sistem olarak düşünülüyor. Rusya’nın öncülüğünü yaptığı bu oluşuma İran, Çin ve Hindistan’ın da dahil olabileceği düşünülüyor. Rusya Swift ‘e alternatifi kurduğu sistemin Ripple ödemeler sistemine de rakip olma ihtimali var. Bu sistemin dünya nüfusunun yüzde 41’inde kullanılma potansiyeli var.

2014 yılında ABD ve Rusya arasında yaşanan politik mücadelede ABD, Rusya’nın Swift bağlantısını kesmekle tehdit etmişti. Bu olayın üzerine Rusya, Swift alternatifi SPFS ismi verilen bir sistem üzerine çalışıyor. 2017 yılında SPFS ilk denemelerini başarı ile tamamladı. Rusya merkez bankasından Alla Bakina isimli bir görevli, SPFS’nin 8 yabancı banka ve 34 kurum ile toplamda 400 kullanıcıya ulaştığını belirtti. SPFS’nin Çin ve Hindistan bankacılık sistemi ile hızlı biçimde entegre hale gelebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl Swift, İran ile yapılan işlemleri askıya almıştı. Bu nedenle Tahran yönetiminin kolaylıkla SPFS’ye girebileceği belirtiliyor.

koinmedya_bybit

Lütfen Bkz: Ripple rekabeti Swift CEO’sunu koltuğundan etti

Uluslararası ödemeler endüstrisinde rekabet kızışıyor. Swift, Ripple rekabeti ile zor günler geçiriyordu ve birde Rusya ‘nın SPFS ‘si bu rekabetin bir parçası oluyor. Uluslararası ödemeler endüstrisinde yeni aktör olan Ripple, SPFS nedeni ile Asya ve Uzak Doğu Asya bölgesi pazarında darbe yiyebilir.

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine 30 cent’ten işlem görüyor. XRP tarihi destek seviyesine geri döndü. Ancak Eylül ayının 17’sinde de XRP, 30 cent bandının üstüne çıkmıştı ve 3 gün bu seviyenin üstünde tutunabildi. Aşağıdaki grafikte Mart ayı sonrası XRP fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz.

Rusya Ripple Swift Rusya Swift alternatifi bir sistem kurdu: Ripple nasıl etkilenir?

Lütfen Bkz: Binance DEX, Ripple destekli coin çıkardı

Kaynak

Etiketler:
X