Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin Cash verilerinde tehlike çanları
koinmedya_brave

Bitcoin Cash verilerinde tehlike çanları

Bitcoin Cash verilerinde tehlike çanları
0

Bitcoin Cash verilerinde tehlike çanları kapıda. Zira BCH ağı yakında her on dakikada bir 1250 dolardan daha aza güvenlik sağlayacak. Anlaşılan o ki, bir madenci BCH ağının hash gücünün yüzde 50’sini kontrol ediyor.


Bitcoin Cash verilerinde tehlike olursa

BTC’nin hash gücü artmış olsa da, BCH gücü düşmeye devam etti. BCH ağı yakında her on dakikada bir 1250 doların altında güvenlik sağlayacak. Bu yavaş ve sadece kısmen dolu bloklarla sonuçlandı. Son zamanlarda, bir bloğu üretmek her zamanki süre olan on dakika yerine tam olarak üç saat sürdü. Sonunda blok üretildiğinde, blok yalnızca 2,4 MB veya maksimum 32 MB’ın yüzde 10’undan azdı. Ancak, yavaş blokların Bitcoin ağında bile duyulmadığına dikkat edilmeli. Görünüşe göre bir madenci BCH ağının hash gücünün yüzde 50’sini kontrol etmekte.

İlgili haber: Bitcoin Cash’i bekleyen büyük tehlike

Bu sorunlar Bitcoin Cash ağına ilişkin endişeleri de artırdı. Uzun zamandır madenci olan Dr. Checksum 0.Zero, attığı tweet’lerden birinde, hizmete saldırabilecek madencilerin sayısının on kat arttığını ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Her bir BTC havuzunun seçilmesi halinde bir saldırı gerçekleştirebileceğini vurgulamak istiyorum. Şimdi bu işi yapabilecek en az 20 madenci tanıyorum.”

Bir madenci ağın yüzde 50’sini kontol ediyor

Bir blockchain araştırma uzmanı olan hash.fail, endişe etmek için devasa bir neden olduğunu öne sürüyor.

İlgili haber: Bitcoin Cash fiyatını ne bekliyor?

Anlaşılan, bir madenci BCH ağının hash gücünün yüzde 50’sini kontrol ediyor ve “esas olarak bu noktada zincirin tam kontrolüne sahip”. Madenci son zamanlarda 10 dakikada üretilecek bir bloğu 24 saatte üretti. Hash.fail bu noktada şu ifadeleri kullanıyor:

“Kullanıcıların  bu sorun çözülene kadar her ne pahasına olursa olsun Bitcoin Cash üzerinden işlem yapmamalarını şiddetle tavsiye ediyorum.”

Bitcoin Cash kripto para dünyasının dördüncü büyük coini durumunda. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği son yükselişle dördüncü sırayı Tether’in elinden almıştı. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin Cash yüzde 11 artış gerçekleştirerek fiyatını 292 dolar seviyelerine taşımış durumda. Bitcoin Cash’in son 24 saatteki işlem hacmi 3,7 milyar dolar seviyelerinde. Bitcoin Cash’in piyasa değeri ise 5,2 milyar dolar seviyelerinde.

Kaynak

koinmedya_brave
X