Anasayfa Altcoin Tron Çin’in kripto paralar sıralamasında 2. sıraya yükseldi
koinmedya_brave

Tron Çin’in kripto paralar sıralamasında 2. sıraya yükseldi

Tron Çin’in kripto paralar sıralamasında 2. sıraya yükseldi
0

Tron Çin’in sürekli yayınlanan kripto paralar listelemesinde önemli bir yükseliş sağlayarak ikinci sıraya yükseldi. Bu yükselişe etki eden unsurlar neler?


Tron Çin’in yükselenleri arasında

Tron (TRX), Çin’de düzenli olarak kripto para sıralamalarını yayınlayan CCID Crypto Ranking verilerine göre yapılan son sıralamada, zirveye yaklaşarak Çin’in favori kripto parası olmuş görünüyor. Çin Sanayi Bakanlığı genellikle sıralama kriteri belirlemede yapmış olduğu hata nedeniyle, EOS’u inovasyon temellinden dolayı zirveye yerleştiriyor.

TRON Yüksek Ağ Faaliyeti Sayesinde Dikkatleri Topluyor

Tron, 3.9 milyon hesapla en aktif büyüyen ağlardan biri olarak kendini kanıtlamış bulunuyor. Ağ bir dizi süper temsilciler sayesinde kullanıcılarına işlem göndermede ileri düzeyde hız sağlıyor.

Dağıtılmış uygulamaların sayısındaki artışla birlikte TRON ağı üzerindeki USDT’nin yeni ürünleri, projenin pozisyonlarını artırıyor.

Bazı yorumlar, Tron’un yeni listelemedeki bu yukarı doğru yükselişini, Çin başkanının “blockchain yatırımlarını ve gelişimini hızlandırma” yönünde planları olduğunu açıklamasının direk sonucu olduğunu ifade ediyor. Tron, pazar sermayesi açısından ulusun en büyük kripto para birimlerinden birisi olduğundan beri, Çin’in kripto dünyası ile ilgili tazelenen ilgisinden en fazla pay kapan kripto para birimi oluyor.

Çin Tron

 

Fakat proje birkaç farklı durumdan dolayı, güvenilirliği açısından ciddi yaralar almış bulunuyor. Kripto para, 2017 yılında gerçekleşen altcoin rallisinde ulaşmış olduğu 0.15 doların üzerine hiçbir zaman tekrar yükselemiyor. Bir süreliğine, TRX’in 1 Dolar beklentisi bir FOMO satın alma etkisi oluşturdu fakat sonrasında piyasa değeri düşmeye devam etti ve 0.012 Dolar düzeyine kadar düştü.

Tron’la ilgili yaşanan bazı olaylar, kripto para hakkında yeni şüphelerin oluşmasına neden oluyor. Ayrıca coinin kurucu ortaklarından olan Justin Sun’un sosyal medya üzerinden olayları abartarak yansıtıyor olması ve “duyuruların duyurusunu” yapıyor olması eleştiri toplayan bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor.

Bu arada Tron kendini dönüştürerek, 2018 yazında BitTorrent’i satın alarak gelişmekte olan etkiyi artırmayı başardı. Daha sonrasında ise Binance aracılığıyla BitTorrent Token (BTT) için token satışı projesi organize ederek gelişimini ilerletmeye devam etti.

Aynı zamanda Tron yaklaşık 800 milyon USDT barındıran ağlardan biri. Tron temelli USDT hala daha sınırlı borsalarda listeleniyor olsa da TRX ve diğer varlıklar için likidite sağlanmasında önemli bir faktör olarak görülüyor.

Bununla birlikte, inovasyon ağın gerçek performansı üzerinde bazı yeni problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.  Çoğu Tron işlemleri dağıtılmış uygulamalarla ilgili ve bunlar ağırlıklı olarak oyun ve kumar temelli uygulamalar. Tron ağında liderliği elde tutan ise WINk gazino projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X