Anasayfa Bitcoin Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı

Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı

Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı
0
koinmedya_googlenews

Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı. Bu yönde bir yorum Öğretim Görevlisi İsmail H. Polat’tan geldi.


Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail H. Polat, Bitcoin’de son yaşanan ve herkesi şaşırtan rallinin sebepleri ile ilgili yorumlarını paylaştı. Polat’a göre BTC’ye ralli yaptıran sebeplerin başında Çin’in Bitcoin’e olan ilgisi geliyor.

BusinessWeek Turkiye için yazılar da kaleme alan Polat, Twitter üzerinden yorumlarını şu sözlerle paylaşmaya başladı: “Bitcoin dün gece 12 saatte %40’a yakın değer kazanarak 10 bin dolara büyük bir sıçrama yaptı. 11 yıllık tarihinin en büyük sıçramalarından birinin altında yatan nedeni merak edenler için kısa bir değerlendirmem olacak.”

koinmedya_bybit

Bazı yorumcular, BTC’deki bu şoke edici rallinin Snowden ya da Elon Musk’ın açıklamaları ile ilgili olduğunu düşünüyor. Polat ise tak aksini düşünüyor.

İsmail H. Polat (@ismailhpolat), “Bitcoin’in dünkü yükselişini Snowden veya Elon Musk’ın dün gece attıkları tweetlere falan bağlayanlar olmuş ama kişisel olarak olayın arkasında Çin hükümetinin olma olasılığı yüksek.” ifadelerini kullandı.

Polat, trader Alex Krüger’in de tweetlerini yorumlarına ekleyerek, işin perde arkasında Çin olduğu konusunda gayet emin konuşuyor.

İlgili – ABD karşı çıkarken Çin Bitcoin’e sahip çıkmaya hazırlanıyor

Polat, Bitcoin’deki yükseliş ve Çin arasındaki bağlantıyı tweetler dizisi üzerinden şu cümlelerle paylaştı:

“Çin’in resmi yayın organı Halkın Günlüğü gazetesi dün BLOCKCHAIN manşetiyle çıkmış. Ve gazete Başkan Xi’nin Blokchain’i geleceğin teknolojisi olarak konumlayan ve eğitim, ekonomi vd. alanlarda Blockchain’in önceleneceğine ilişkin haberlere dolu (imiş)”

“Kuşkusuz Bitcoin diyecek halleri yok ama kişisel olarak Çin devletinin (şu anda bilmediğimiz bir nedenle) el altından Bitcoin’i desteklediğini düşünüyorum. Ve dünkü alımların (tahminen birkaç yüz milyon dolar) Çin hükümetinin örtülü desteğiyle gerçekleşmiş olması büyük olasılık.”

“Zamanlama da manidar; Cumayı cumartesiye bağlayan gece olduğu için bu pumpın etkisi bütün hafta sonu konuşulacak ve bu etkiyi kırmaya çalışacak “ayı kılıklı balinaların” da karşılık vermesi zor.”

“Tabii Çin hükümeti bankacılar gibi “Yanlış anladınız, biz Bitcoin’e değil Blockchain’e odaklanıyoruz!” da diyebilir O zaman pazartesiden itibaren seyreyleyin gümbürtüyü.”

Çin devletinin el altından Bitcoin'i desteklemesi ile BTC ralli yaptı. Bu yönde bir yorum Öğretim Görevlisi İsmail H. Polat’tan geldi.

 

“Başkan Xi gerçek bir Kripto Babası”

Krüger ise bu konuda Twitter üzerinden, “BTC bugün yüzde 42 yükseldi. Tarihinin en büyük dördüncü yükselişi ve 10 Mayıs 2011’den bu yana en büyüğü. Tarihinin en büyük 15. iki günlük kazancı. Teşekkürler Çin. Başkan Xi (Şi) gerçek bir Kripto Babası.” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler:
X