pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor! Elliot Teorisine göre hedef: 70.0000

Bitcoin yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor! Elliot Teorisine göre hedef: 70.0000

Bitcoin yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor! Elliot Teorisine göre hedef: 70.0000
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin yeni bir boğa koşusuna başlamak üzere! Elliot Dalga Teorisine göre 70 bin dolar güzergahına yönelen BTC, yükselişe geçmeden önce hangi seviyeleri test etmeye hazırlanıyor?


Bitcoin yeni bir boğa koşusuna ne zaman başlayacak?

Kripto para piyasası son zamanlarda aşırı derecede volatilite sergiledi ve Bitcoin, aşağı yönlü güçlü bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Ancak bu, yatırımcıların, en büyük dijital varlığa olan ilgisini azaltmadı.

Kripto piyasası, gerçekten volatil olsa da her geçen gün daha fazla kripto meraklısı, BTC’ye yatırım yapıyor. Peki Bitcoin, yeni bir boğa koşusuna başlayacak mı? 

koinmedya_brave

BTC 70 bin doları hedefliyor!

Bazı analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek, gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için Elliott Wave teorisini kullanıyor. Elliot Dalga Teorisi, fiyat tahmini için, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarının analiz ediliği Ralph Nelson Elliot’a ait bir teoridir.

Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler, kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler, her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Teknik analist ve Seeking Alpha’nın aktif yatırım hizmeti yöneticisi Brian Fletcher de bir kaç gün önce, BTC’nin beklendiği gibi bir Elliott Dalga paterninden geçtiğini söyledi.

Ona göre yakında Bitcoin, yeni bir boğa koşusuna başlayacak ve 70 bin dolar güzergahına doğru yükselmek için harekete geçecek. 

Bitcoin yeni bir boğa koşusuna Bitcoin yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor! Elliot Teorisine göre hedef: 70.0000Haftalık BTC grafiği: Kaynak /Seeking Alpha

BTC’nin, bu güzergahın beşinci bölümünde olduğunu söyleyen Fletcher, kriptonun 10 bin dolara çıkmaya hazır olduğunu ancak bu seviyeye yükselmeden önce, bir kez daha 7 bin dolara düşeceğini ifade etti.

Analiste göre, bundan sonra Bitcoin, yeni bir boğa koşusuna başlayacak ve bu, uzun vadeli bir yükseliş olacak. Aynı zamanda Fletcher, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağına inanıyor.

“… Mavi 4.dalga 2018 sonunda tamamlandı ve BTC şimdi 70.000 dolarlık bölgeye doğru ciddi bir hareket başlattı. İlk w-dalgasının c kısmı, diyagonal (çapraz) bir yapıdır ve bu da 6.900 dolara doğru 5. son dalga gerçekleşmeden önce 10.000 dolara kadar oldukça büyük bir dalga oluşturacağına işaret ediyor.”

Bununla birlikte Fletcher, BTC yeni bir ralli başlatacak diyor ve kriptonun, ciddi anlamda daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyor. Ayrıca yatırımlarının bir kısmını bu fırsat için ayırmaya isteyenlerin, felaket senaryoları üreten kripto karşıtlarının söylediklerine itibar etmemelerini tavsiye ediyor ve kar elde etmelerine az bir zaman kaldığının altını çiziyor.

Bugün genel olarak, yatay hareketler sergileyen Bitcoin, yazımızı yayına hazırladığımız sırada %1,38’lik yükselişle 8.144,21$’dan işlem görüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X