1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ripple’ın Xpring platformu nedir? XRP Xpring ile ne hedefliyor?
koinmedya_brave

Ripple’ın Xpring platformu nedir? XRP Xpring ile ne hedefliyor?

Ripple’ın Xpring platformu nedir? XRP Xpring ile ne hedefliyor?
0
fairspin_koinmedya

Ripple geçtiğimiz yıl Xpring platformunu geliştirdi ve Xpring her geçen dönem hinterlandını genişletiyor. Ripple, Xpring sayesinde XRP kullanımını arttırmayı planlıyor.


Ripple Xpring ile XRP kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor

Kripto paraların ardındaki teknoloji olarak bilinen blockchain teknolojisi, merkeziyetsiz bilgisayar uygulamalarına (Dapps) da ev sahipliği yapıyor. Blockchain teknolojisi ile uyumlu finansal uygulamaların yanında eğlence, bahis, mesajlaşma ve oyun alanı başta olmak üzere çok geniş perspektifte uygulamalar ve yazılım gerçekleştirilebiliyor. Bu tür uygulamaların gelişmesi ve yaygınlaşması ilgi kripto paranın da kullanımını ve talebini arttırıyor.

Ripple 2018 yılında XRP geliştirme toplumunu desteklemek ve yatırımda bulunmak için Xpring’i geliştirdi. Xpring, yazılımcıların ve girişimcilerin XRP blockchain’inde yeni platformlar ve uygulamalar (Dapps) geliştirmelerine olanak sağlıyor. Xpring, dünya geneli sayısı 23 milyonu bulan geliştirici toplumunu desteklemek ve XRP kullanımını yaygınlaştırmak adına Xpring projesine yüz binlerce dolar fon ayırıyor. Ripple özellikle Xpring sayesinde mikro ödemelerin hacmini arttırmayı planlıyor.

Lütfen Bkz: Ripple mikro ödemelerden umduğunu bulabilir mi

Ripple Xpring platformunun yatırımda bulunduğu projelerinin başında Coinme geliyor. Coinme, kripto para ATM’leri ve finansal hizmetler üzerine uğraş veren bir oluşum. Ripple, Coinme’ye yatırım yaparak XRP kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor.

Ripple Xpring yatırımlarından birisi de Coil üzerine. Coin sosyal medya platformu için önemli miktarda fon ayırdı. Coil’in Mozilla ve Creative Commons ile ortaklığı bulunuyor. Xpring paydaşlarından bir diğeri ise Bitpay.

Lütfen Bkz: Ripple destekli Coil uygulamasından 100 milyon dolarlık yatırım

 

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X