Anasayfa Altcoin Justin Sun Poloniex Borsası ile ilgili açıklamalarda bulundu

Justin Sun Poloniex Borsası ile ilgili açıklamalarda bulundu

Justin Sun Poloniex Borsası ile ilgili açıklamalarda bulundu
0
koinmedya_googlenews

Sabah saatlerinde Tron CEO’su Justin Sun ve Poloniex borsası satın alımı ile ilgili haberler gündem oluşturdu. Sun, en son yaptığı açıklamada “ben bir şey satın almıyorum” açıklamasında bulundu.


Justin Sun Poloniex borsası için ben bir şey almıyorum açıklamasında bulundu

Sabah saatlerinde kripto para piyasalarında Tron’un CEO’su Justin Sun’ın Poloniex Borsasını satın alan Asya kökenli yatırım grubu ile ilişkili olduğu iddia edildi. Bu gelişmelerin ardından Tron fiyatlarında bugün yaklaşık yüzde 5’lik bir artış yaşandı. CoinMarketCap verilerine göre Tron yazının kaleme alındığı saatte 1,57 cent’ten işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte ise Tron fiyatlarında son ay içerinsindeki fiyat değişimini görüyoruz.

Justin Sun Poloniex Justin Sun Poloniex Borsası ile ilgili açıklamalarda bulundu

Cointelegraph’ta 18 Ekim tarihinde yayınlanan habere göre Poloniex, Circle şirketinden ayrılarak kendi platformunu oluşturacak. Bu ticari platformda ise ABD’li müşteriler ülke içi mevzuat gereğince işlem yapamayacak. Bu nedenle Poloniex’in yeni platformu ABD’li vatandaşların işlemlerini desteklemeyecek.

Lütfen Bkz: ABD senatosunda Bitcoin regülasyonu oturumunda Circle’ın CEO’su neler söyledi?

Justin Sun, Poloniex Borsasıyla ilgili twitter yolu ile bir açıklamada bulundu. Açıklama şu şekilde:

“Ben bir şey satın almıyorum. Sadece biraz yatırımda bulunuyorum ve arkadaşlarıma yardım ediyorum.” Aşağıda Sun’ın tweet’inin orijinalini görüyoruz.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1185397048729731073

Circle’dan yollarını ayıracak olan Poloniex Borsası, Polo Digital Asset tarafından satın alınıyor. Polo Digital Asset ise bir grup Asyalı yatırımcı tarafında destekleniyor. Bu grup içerisinde Justin Sun’ın da olduğu iddiası, Poloniex Borsasını Tron satın alıyor dedikodusunun çıkmasına neden oldu. Anlaşılan Justin Sun, Poloniex’i satın almasa sa ortak oluyor diyebiliriz.

Kaynak

X