1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin XRP düşmeye devam eder mi? İşte 16 Ekim XRP teknik analizi
koinmedya_brave

XRP düşmeye devam eder mi? İşte 16 Ekim XRP teknik analizi

XRP düşmeye devam eder mi? İşte 16 Ekim XRP teknik analizi
0
fairspin_koinmedya

XRP düşmeye mi devam edecek yoksa yeniden bir hareketle yukarı doğru mu gidecek? Bu konuda göstergeler ne söylüyor? XRP umut vaad ediyor mu?


XRP düşmeye devam etmeyebilir!

XRP  son üç haftadır olumlu bir hava yakalamışken, piyasanın genel trendinin etkisiyle hafif bir düşüş göstermeye başladı. XRP düşmeye devam eder mi?

Kripto paraların prensesi, 3. sıradaki XRP, dün 0,2993 dolar gibi bir rakama ulaşmıştı. 21 Eylül’den bu yana gösterdiği en yüksek seviye oldu bu. Yazımızı hazırlarken, 16 Ekim sabahı XRP’de, diğer kriptolar gibi bir düşüş var ama diğerlerine nazaran çok ciddi bir oranda değil. ETH %3,31 düşüş sergilerken XRP’de bu oran %1,79. Hatta Bitcoin’den bile az bir değer kaybı var. Bitcoin %1,96 oranında geriledi.

An itibariyle XRP fiyatı 0,29 dolar. Bu piyasanın uzun züredir XRP de görmek istediği bir fiyat aslında. Dikkat ederseniz 26 Eylül’de 0,23 dolar gibi bir fiyatta işlem görüyordu XRP. O günden bu yana %25 kadar bir değer artışı yaşadı.

İlk 10 kripto parada hemen hepsinde kayıplar söz konusu sadece Bitcoin SV %6,24 kazanım gösteriyor.  En çok değer kaybı an itibariyle EOS’da, % 4,96, ETH ise %3,31 değer kaybetti. Dün kazananlardan olan Binance Coin’de bile kayıplar söz konusu.

Bitcoin % 1,96 kayıp yaşarken XRP daha az kayıpla Bitcoin’den iyi bir performans göstermiş olmuyor mu? Yakında XRP ‘nin Bitcoinden daha iyi bir seyir içinde olma ihtimali kuvvetli. Artık sanırız XRP’nin kendini gösterme zamanı geldi. Dünya çapında yaptığı ortaklıklar ile çok geniş bir benimsenme oranına sahip XRP. Bu durumun fiyatına er ya da geç yansıması kaçınılmaz. Grafikler de XRP’nin yükselişini yansıtıyorlar. Temmuz 10’dan bu yana 100 günlük hareketli ortalamanın üstünde bir görünümü var. Şu andaki kilit ortalama 0,28 dolar.

Bu arada Bitcoin 100 günlük hareketli ortalama  8175 doların üzerinde bir seviyeye sabitlenmiş görünüyor. XRP’nin teknik göstergeleri de çok olumlu formasyonlar ortaya koyuyorlar. XRP düşmeye değil yükselmeye devam edebilir.

Günlük tablo

XRP düşmeye

XRP Pazartesi % 6 gibi bir oranla atağa kalkmıştı. Trend hatları 18 Eylül ve 13 Ekim tepe noktaları ile, 24 Eylül ve 13 Ekim dip noktalarını bir araya getiren bir formasyonla, simetrik üçgeni yukarı doğru kırdığını doğrulayan bir gelişme bu.

Önceki kırılma 26 Hazirandaki 0,49 dolardan tepe noktadaki satışların sona erdiğini ve yukarılara doğru en az direncle devam edebileceğini gösteriyor.

Bu görünüm kısa vadede hemen durdu, dün itibariyle küçük bir satış baskısı yaşadı XRP, 15 Ekim saat 14 gibi. Bu satışlar fiyatı 8 ve 9 Ekim seviyelerine çekti. Ancak XRP görünümü hala yukarı doğru. Daha önce sözünü ettiğimiz 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde. XRP düşmeye devam etmeyebilir.

Sonuç olarak bir sonraki ana direnç 0,32 dolar seviyesinde olacak. Kısa dönem yukarı gidiş çok sağlam bir zeminde görünüyor. Eğer RSI’de 50 üzeri ve MACD grafiğinde en yüksek çubukları hesaba katarsak tabi.

XRP’nin son hareketleri yatırımcıları da heyecanlandırdı ve Bagsey gibi önde gelen traderlar, XRP’nin yakın zamanda çok daha kar getiren bir seviyeye çıkacağını umuyorlar.

Tabii ki her zaman yere sağlam basmakta ve dikkatli olmakta yarar var. Eğer Bitcoin aşağıya inmeye devam ederse bildiğiniz gibi altcoinler de bundan etkileniyorlar.  Bu nedenle piyasayı yakından takip etmek şart.

XRP ile ilgili haberlere ulaşmak için tıklayınız

Kaynak 

koinmedya_brave
0
0
0
X