1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Dikkat! Alt sezonu bu 4 coin için geliyor olabilir
koinmedya_brave

Dikkat! Alt sezonu bu 4 coin için geliyor olabilir

Dikkat! Alt sezonu bu 4 coin için geliyor olabilir
0
fairspin_koinmedya

2019 yılı altcoinler için beklendiği gibi geçmese de bazı altcoinler iyi bir artış gösterdi. Yazımda mercek altına alacağım 4 kripto para var ki alt sezonu bu coinler sayesinde başlayabilir.


Alt sezonu 4 coin sayesinde başlayabilir

Bitcoin’e kıyasla birçok altcoin genel olarak bu sene yatırımcısına beklenen kazanımları sağlayamadı. Ancak özellikle Stellar’ın başını çektiği bazı altcoinler hem şimdiye kadar iyi bir performans sergilediler, hem de kısa vadede yükseliş eğilimi gösteriyorlar.

Kripto para analisti Mitoshi Kaku da bu tezi savunanlardan. Kaku, haftalık grafiklerde Ichimoku bulut indikatörüne göre Ripple, Litecoin, Ethereum ve Cardano fiyatlarının kısa vadede artış gösterebileceğini öngörüyor. Hatta Kaku’ya göre alt sezonu bu 4 coinin önderliğinde başlayabilir.

https://twitter.com/CryptoSays/status/1183821738389450755

İsterseniz bu 4 altcoine Ichimoku bulut indikatörü ile yakından bakalım:

Ripple (XRP)

XRP fiyatı son altı hafta arka arkaya artış gösterdi. Bu artış grafikte mavi ile gösterilen dönüşüm (konversiyon) çizgisinin üzerinde hareket etmesini sağladı. Eğimin yukarı doğru yönelmesi yükseliş ihtimalini arttırıyor. Ayrıca, Ichimoku bulutunun XRP fiyatından epey uzak olması da yükselişi destekleyen diğer bir faktör.

Bununla birlikte XRP fiyatının düşüşe geçeceğini işaret eden ihtimaller de var. Öncelikle söylemek gerekirse XRP fiyatı kırmızı ile gösterilen taban çizgisinin hala altında gözüküyor. Ayrıca yeşil ile gösterilen gecikme süresi XRP fiyatının altında. Bu da yükselişin hemen başlamayacağını gösteriyor. Son olarak, Mart ayında kalınlaşan bulut yukarı doğru bir kopma ihtimalini azaltıyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin fiyatı ise konversiyon çizgisinin hemen altında. Ancak Ichimoku bulutuna göre Şubat 2020’ye kadar LTC fiyatında herhangi bir olumsuzluk görünmüyor. Ancak LTC fiyatı ve gecikme süresi kırmızı ile gösterilen taban hattının altında yer alıyor. Bu da aşağı doğru bir hareketin habercisi olabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatının son yedi haftada hatırı sayılır bir şekilde artması sebebi ile konversiyon çizgisinin epey üzerinde görünüyor. Şu sıralar negatif bulut ince bir görüntüde ancak Ocak ve şubat aylarında bu bulut giderek kalınlaşıyor. Bu görüntü zayıf bir dirence işaret ediyor.

Diğer taraftan Ethereum fiyatı ve gecikme süresi taban çizgisinin altında görünüyor. Bu durum Ethereum fiyatı için olumsuz bir tablonun oluşmasına sebep olabilir.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı Nisan 2019’dan bu yana ilk kez konversiyon çizgisinin üzerine çıktı. ADA fiyatının bulut indikatöründen oldukça uzak olması ve bulutun ince olması yükseliş ihtimalini arttırıyor. Bununla birlikte, diğer üç coin de olduğu gibi ADA fiyatı da taban çizgisinin altında yer alıyor.

Ichimoku bulutunun mevcut konumu, incelediğimiz 4 coin için 5-7 ay arasında kademeli bir yükselişin olabileceğini gösteriyor. Ancak bu coinlerin dördünün de taban çizgisinin altına düşmesi yükseliş trendinin henüz başlamadığını gösteriyor.

Altcoinler ile ilgili en güncel haberlere buradan ulaşabilirsiniz!

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X