1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin BitGo ve Tron kurumsal yatırımcılar için ortaklığa gidiyor
koinmedya_brave

BitGo ve Tron kurumsal yatırımcılar için ortaklığa gidiyor

BitGo ve Tron kurumsal yatırımcılar için ortaklığa gidiyor
0
fairspin_koinmedya

BitGo ve Tron kurumsal yatırımcılara kapısını açtı. 8 Kasım 2019 tarihi itibariyle yatırımcılar BitGo aracılığıyla Tron alabilecek.


BitGo ve Tron ortaklığı ne anlama geliyor?

Kurumsal yatırımcılar kripto para dünyasına en başından beri hep çekinceyle yaklaştılar. Ancak özellikle 2019’da, kurumsal yatırımcıların kripto alana güvenli bir şekilde girmeleri için nitelikli depolama çözümleri sunarak zemin hazırlayan üçüncü taraf kripto para custody sağlayıcıları sayesinde kurumsal ilgi arttı. O üçüncü taraf custody firmalarından birisi de BitGo.

Palo Alto, Kaliforniya’da yerleşik BitGo, kısa bir süre önce Tron için çok imzalı bir cüzdan ve saklama hizmetinin başlatıldığını duyurdu. Yatırım fonlarına Bitgo’nun çok-imzalı sistemi ile, ayrı kullanıcıların sahip olduğu iki veya daha fazla anahtar kullanılarak erişilebilecek.

Tron’a karşı kurumsal ilgi artıyor

Tron Vakfı tarafından 14 Ekim tarihinde kaleme alınan Medium blog yazısına göre BitGo, 8 Kasım 2019 itibariyle Tronix TRX varlıkları desteklemeye başlayacak. Bu ortaklık sayesinde, TRON ile ilgilenen BitGo müşterileri bunu “güvenli ve uyumlu bir şekilde” yapabilecekler.

İkili uzun süredir ilk TRX kurumsal çok-imzalı cüzdan projesi üzerinde beraber çalışıyordu. BitGo ekibine göre verilen bu destek, Tron’a olan kurumsal talebin artması nedeniyle yapıldı.

Tron’a verilen destekle ilgili BitGo CTO’su Benedict Chan şöyle diyor,

‘TRON’UN on-chain ve çok-imzalı sistemi en yüksek güvenlik seviyelerini talep eden kurumsal müşterileri için kapıyı açıyor.’

Tron kurucusu ve BitTorrent CEO’su Justin Sun, Tron’un bu başarısı hakkında attığı tweette Bitgo ile işbirliğinin Defi uygulamalarının önünü açacağını belirtti. Devamında bu ortaklığın, kurumsal yatırımcılar getireceğini ve böylece TRX’in değerini artırmanın yanı sıra benimsenmesini de artıracağını söyledi. Sun şöyle konuştu:

‘BiTGo tarafından desteklenmekten heyecan duyuyoruz. Bu da TRON ‘ un çeşitli Defi uygulamalarına daha fazla eğilmesini sağlayacak. Biz onları bir ortak olarak görüyoruz. BitGo’nun TRON desteği, TRX için daha fazla kurumsal kabulün sağlanmasında bir kilometre taşını işaret ediyor.’

TRX fiyatı etkilenir mi?

TRX son zamanlarda iyi bir performans sergiliyor, hatta piyasa değeri sıralamasında Cardano’yu geçip 11.liğe yerleşti.

Hepimiz biliyoruz ki, kripto para piyasasında herhangi bir olumlu haber, söz konusu varlık için kısa ömürlü bir dalgalanma yaratma eğilimindedir. BitGo ve Tron ortaklığının TRX için bir ralli yapıp yapmayacağı henüz belli değil. Ancak bunun, TRX’in kurumsal olarak benimsenmesini artıracağı, bu nedenle de uzun vadede TRX’in değerini artıracağı son derece açık.

Daha çok TRON haberi için lütfen tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

 

koinmedya_brave
0
0
0
X