Anasayfa Bitcoin Türk uzmanlara göre Bitcoin piyasa döngüsünde hangi aşamadayız?
koinmedya_brave

Türk uzmanlara göre Bitcoin piyasa döngüsünde hangi aşamadayız?

Türk uzmanlara göre Bitcoin piyasa döngüsünde hangi aşamadayız?
0

Bitcoin piyasa döngüsünde şu an hangi aşamadayız? Türk kripto uzmanları bu konuda görüşlerini paylaştı. 


Bitcoin piyasa döngüsünde neredeyiz?

Türk kripto fenomenlerinden Fidelitas Lex, piyasa yapısını açıklayan bir infografik paylaştı. Tweete ise “Tanıdık geldi mi?” mesajını ekledi. Tweetteki infografikte, bir piyasa yapısı, aşamalara bölünerek ayrıntılı anlatılıyor. Peki, bu piyasa yapısına göre şu an Bitcoin hangi aşamada?

İnfografikte bir piyasa yapısı dört aşamada gösteriliyor. Bunlar sırasıyla şöyle Birikim (Accumulation), Fiyat Artışı (Markup), Dağıtım (Distribution) ve Düşüş (Decline).

Fidelitas Lex’in bu tweetine ilk cevap verenlerden biri Türk kripto para araştırmacısı Rookie oldu. Cevap olarak ise “Sizi bilmem ama ben buradayım.” diye yazarak, grafikteki “Fiyat Artışı” aşamasının ikinci bölümüne (2.2 aşaması) işaret etti. Yani ona göre Bitcoin hala boğa aşamasının ortasında ve zirve görmeye bir süre daha var. Tabii düşüş aşamasından da henüz uzaktayız.

Bu infografik, Twitter Türk topluluğundan ilgi gördü ve bir tartışma başlattı. Mesela, cevap yazanlardan biri Markup seviyesinin zirvesini 2017’de geride bıraktığımızı iddia ediyor. Bir başkası ise döngünün artık tamamlandığını ve artık sadece halving kaldığını savunuyor.

Bitcoin piyasa döngüsünde şu an hangi aşamadayız? Türk kripto uzmanları bu konuda görüşlerini paylaştı.

Peki, grafiği paylaşan Fidelitas Lex, kendisi BTC’nin bu piyasa yapısında hangi aşamasında olduğunu düşünüyor? Yine kendi tweetine cevap olarak “3.2-3.3” yazdı. Yani infografikteki boğa aşamasından sonra gelen “pay etme” aşamasındayız ona göre.

Grafiğe göre 3.2 aşamasında yükselişler olabilir ama gittikçe çok daha az görülmeye başlar. Çünkü momentum traderlerinin ilgisi de daha aktif konulara kaymaya başlıyor. 3.3 aşamasında ise bazı kısa dönem hareketli ortalamalar düşüşte olabilir ve direnç görevi görebilir. Ancak piyasa henüz kilit destek hattını kırmadı. Bu da resmi olarak düşüş henüz başlamadı demek bu aşamada. Ancak piyasanın bu aşaması düşüşe karşı çok savunmasız.

Fidelitas Lex’in tweeti, Türk kripto topluluğu tarafından büyük ilgi görürken, onlarca yorum yapıldı.

koinmedya_brave
Etiketler:
X