Home Kripto para Haber Çin merkez bankası blockchain uzmanı arıyor
koinmedya_brave

Çin merkez bankası blockchain uzmanı arıyor

Çin merkez bankası blockchain uzmanı arıyor
0
fairspin_banner

Çin merkez bankası ulusal kripto para çalışması için çalışmalarını hız biçimde yürütüyor. Çin merkez bankası 6 yeni blockchain uzmanı iş ilanı yayınladı.


Çin merkez bankası blockchain uzmanı iş ilanı

Çin merkez bankasının kendi kripto parası için çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki Kasım ayında Çin’in ulusal kripto parasını çıkaracağı iddia edilmişti. Henüz Çin tarafından merkez bankası kripto parasını çıkarma konusunda net bir tarih açıklanmasa da Çin merkez bankası tarafında verilen iş ilanı arka tarafta yoğun bir çalışma olduğunu gösteriyor.

Lütfen Bkz: Çin’in ulusal kripto parası iddiaya göre Kasım’da çıkıyor

Çin merkez bankası, blockchain teknolojisi konusunda uzman 6 kişilik yeni bir iş ilanı verdi. Bu ilanın Çin’in çıkarmayı düşündüğü ulusal kripto para ile ilgili verildiği düşünülüyor.

Kurumun blockchain uzmanı iş ilanı ayrıntısında adaylardan şu nitelikler isteniyor: Programlama, kriptografi, mikro elektronik ve ekonometri konusunda iş tecrübesine sahip olmak. Adayların merkez bankasında sorumlulukları ise şu şekilde tanımlanmış:

i- Dijital paralar için yazılım hazırlamak.

ii- Dijital para ticari terminalleri için teknik araştırma e geliştirme yapmak.

iii- Finansal teknoloji araştırmaları

iv- İlgili alanlarda ödemeler ve eşleştirmeler çalışması

Lütfen Bkz: İsviçreli think tank kuruluşu, İsviçre yönetimine ulusal kripto para birimi öneriyor

Spesifik olarak merkez bankası blokchain gelişimi ve uygulamaları, kripto para ödemeleri ve araştırmaları konusunda uzman ve tecrübeli 6 kişiyi kadrosuna katmayı planlıyor.

Merkez Bankaları, ödemeler endüstrisinde kripto paraların sağladığı başarı sonrasında ulusal kripto paraları dijitalleştirmeyi ciddi biçimde düşünmeye başladılar. Çin ise bu konuda ilk davranan ülkelerden. ABD ulusal kripto paralar konusunda risklere değinerek ilk önce örnekleri görmek istiyor. FED Başkanı ulusal kripto para fikrini riskli buluyorken ABD’li senatörler bu konuda FED başkanına baskı yapıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X