Anasayfa Kripto para Haber Grayscale: Kurumsal yatırımcının Bitcoin ilgisi 2 kat arttı

Grayscale: Kurumsal yatırımcının Bitcoin ilgisi 2 kat arttı

Grayscale: Kurumsal yatırımcının Bitcoin ilgisi 2 kat arttı
0
koinmedya_googlenews

Kurumsal yatırımcının Bitcoin ilgisi iki kat arttı. Bu yönde açıklama üst düzey Grayscale yetkilisinden geldi. Ona göre hala kurumsal yatırımcıların gelmesini beklemek ironik bir durum. Çünkü kurumsal yatırımcılar en başından bu yana sektörde var ve yatırımlar da sürekli bir şekilde artıyor.


Kurumsal yatırımcının Bitcoin ilgisi 2 kat arttı

Kripto para varlık yönetimi şirketi Grayscale’den üst düzey bir yetkilisi, 2019’da sektöre kurumsal yatırımcıların sürekli geldiğini bildirdi.

Kripto haber sitesi “The Block”a konuşan şirketin satış ve iş geliştirme direktörü Rayhaneh Sharif-Askary, kurumsal yatırımcıların her zaman aktif olduğunu söyledi. Sharif-Askary ayrıca kurumsal yatırımların da devamlı arttığına dikkat çekti.

Sadece yılın ikinci çeyreğinde 85 milyon dolarlık yatırım geldi kripto sektörüne. Bu birinci çeyreğin neredeyse iki katı kadar. Bu rakamdaki kurumsal yatırımcıların payı ise toplamda yüzde 80’den fazla.

Sharif-Askary şöyle açıklamaya devam ediyor: “Biliyor musunuz? Şöyle bir komik bir durum var. Bu bana medya tarafından sık sık sorulur. Kurumsal yatırımcılar ne zaman bu işe el atacaklar diye. Bu çok komik hem de çok ironik. Kurumsal yatırımcılar bizimle birlikte yatırım yapıyor ve bu durum en baştan bu yana böyle olmuştur.”

Yatırımcılar yeniden altcoinlere olumlu bakıyor

Sharif-Askary’nin bu yorumları, kurumsal yatırımcıların kripto sektörüne ilgisi konusunda piyasada bulunan genel kanı ile çelişiyor. En son Eylül’de Bakkt’ın işlemlere başlaması büyük hayal kırıklığına yol açmıştı. Çünkü genel beklenti, Bakkt’ın işlemlere başlaması ile büyük bir kurumsal yatırım akışı olacağı yönündeydi.

O zamandan bu yana ise birçokları kurumsal yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) uzak tutulduğu yönündeki düşüncesini dile getirmişti. Çünkü çeşitli veri kaynakları, kurumsal katılımla ilgili tanıtımın son haftalarda düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor.

İlgili – Uzmanlara göre altcoin baharı geliyor

Bu arada Sharif-Askary, yatırım faaliyetinin fiyat düşüşünü göz ardı ettiğini belirtti. Yılın ikinci çeyreğinde piyasaya giriş yapan paranın yüzde 25’i altcoinlere geldi. Ona göre bu olumlu bir durum ve yatırımın bu şekilde çeşitlendirilmesi güzel bir haber.

Grayscale şu an Bitcoin, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) de dahil toplam dokuz kripto para için hizmetler sunuyor.

Kaynak

X