Home Altcoin Monero hard fork tarihini duyurdu
koinmedya_brave

Monero hard fork tarihini duyurdu

Monero hard fork tarihini duyurdu
0
fairspin_banner

Monero son duyurunun ardından tekrar manşetleri süslüyor. Buna göre Monero hard fork tarihini
30 Kasım olarak açıklamış durumda. Yani ağ güncelleniyor.


Bundan da öte, Monero Geliştirici Topluluğu tarafından yayınlanan bir blog yazısından gelen verileri gösteren çevrimiçi yayın UseTheBitcoin’den gelen son haberlere göre, kod dondurması ve vo.15’in yayınlanması için geçici bir program belirlendiği ifade ediliyor.

İlgili haber: Monero (XMR) nedir? Monero rehberi!

Monero hard fork için hazırlık yapılıyor

Hardfork’un önümüzdeki ayın sonunda gerçekleşmesi bekleniyor ve kullanıcıların, havuz operatörlerinin, yatırımcıların ve borsaların hazırlanması için bilgilerin yayınlandığı ifade ediliyor.

Yukarıda belirtilen çevrimiçi yayın, Monero kullanıcılarının CLI v0.15 veya GUI v0.15 çalıştırması gerektiğini kaydediyor ve şu bilgileri veriyor:

Buna ek olarak, planlanan tarihler 24 Ekim için bir kod donması ve 31 Ekim’de v0.15’in resmi olarak yayınlanmasını içeriyor.

Yeni yükseltme, RandomX adlı yeni bir uzun süreli İş İspatı (PoW) algoritması sunacak.

Bu durum, madencilerin madencilik yazılımlarını da güncellemeleri gerektiği anlamına geliyor.

İlgili haber: Yeni düzenlemeler mahremiyet coinlerinin sonunu getirebilir

Resmi blog yazısı ayrıca, “Hala uzun ödeme kimlikleri kullanan hizmetlerin, en kısa sürede tümleşik adreslere veya alt adreslere yükseltme yapmaları gerektiğini hatırlatıyor. Herhangi bir yardım gerekirse, monero-geliştirici adresindeki (freenode – IRC, Riot / Matrix, MatterMost). Monero geliştirici topluluğu ile temas kurmaktan çekinmeyin” tavsiyesinde bulunuyor.

XMR’nin daha yeni fiyat seviyelerini geçmesi bekleniyor

Mahremiyet odaklı coinin fiyatı ile ilgili olarak, piyasada yapılan düzeltme açıkça XMR’nin fiyatını da etkiledi.

Bu yazının yazıldığı sırada da XMR 55.80 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

İlgili haber: Bitcoin’in enflasyon oranı, Monero’nun enflasyon oranından yüksek

Son 30 gün boyunca, XMR’nin kaydedilen en yüksek değeri 82 dolardı. Trend iyileşirse, CryptoNewsZ’den gelen en son haberlere göre coinin değerinin kısa sürede yükselişe geçmesi bekleniyor. Piyasanın halihazırdaki yüksek volatilitesine rağmen bir çok analist fiyatlar noktasında iyimserliğini koruyor.

Monero ile ilgili olarak son zamanlarda bir çok önemli gelişme meydana gelmişti. Binance, Monero (XMR)’yi, kredilendirme programının beşinci aşamasına eklemiş ve yıllık olarak yüzde 3,5’lik bir getiri sözü vermişti.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X