Anasayfa Ethereum Uzmanlar, Ethereum fiyatı hakkında şüphe duyuyor
koinmedya_brave

Uzmanlar, Ethereum fiyatı hakkında şüphe duyuyor

Uzmanlar, Ethereum fiyatı hakkında şüphe duyuyor
0

Ethereum fiyatı hakkında uzmanlar ne düşünüyor? ETH fiyatı, diğer başlıca altcoinlerde olduğu gibi Bitcoin fiyat hareketlerini yakından takip ediyordu. Ancak öyle görünüyor ki Ethereum 180 dolara doğru çıkarak kendi momentumunu belirlemeye başlıyor. 


Ethereum fiyatı hakkında: 180 dolara doğru yükseldi

Bu son yükselişe rağmen, analistler yatırımcıları çok heyecanlanmamaları konusuna uyarıyor. Çünkü grafiklerdeki son ayı teknik formasyonu, kısa vadede ETH fiyatı için sorun oluşturabilir.

Bu yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum yüzde 2’lik yükseliş ile 178.20 dolardan işlem görüyor. Bu da kısa süre önce kaydedilen 172 dolarlık yerel dip seviyeden önemli bir yükseliş anlamına geliyor.

Ethereum’un son dönemdeki fiyat hareketinde uzayan bir yatay seyir görüyoruz. Bu durum Bitcoin’in 8,000 dolar bölgesinde konsolide olmasından kaynaklanıyor.

Son bir hafta boyunca ETH dip seviyesi yaklaşık olarak 167 dolar olan ve zirvesi de 185 dolar olan bir fiyat aralığında işlem gördü. Kripto para bu fiyat aralığının dip seviyesinden önemli ölçüde destek bulurken, zirvesinde de güçlü dirençle karşı karşıyaydı.

Ethereum daha fazla yukarı yönlü momentum kazanırken, analistler ve traderler fiyat harketini yakından izliyor. Çünkü ETH’nin yöneldiği 180 dolar bölgesi direnç olarak görev yapmakla ünlü.

Bitcoin ise bugün bir miktar yükselse de genel görünüşünde 8,200 dolar seviyesi civarında dolandığını görünüyoruz. Ethereum’un da mevcut yükseliş momentumunu sürdürmesi ise çoğunlukla BTC’nin yatay seyir izlemesi ya da yükseliş başlatmasına bağlı.

ETH fiyatı yakın vadede ayı olabilir

Mevcut momentuma rağmen, analistler yakın vade ETH fiyatı konusunda çok da umutlu değil. Twitter’deki popüler analist The Cryptomist, son tweetinde Ethereum fiyatında yakın zamanda aşağı yönlü baskı görmeyi beklediğini söyledi. Çünkü ETH yakın zamanda içinde işlem gördüğü yükselen takozdan aşağı yönlü kırılma yaptı.

“Geçen hafta bahsettiğim gibi ETH aşağı yönlü kırılma yaptı. Umarım kâr yapmışsınızdır. Destekteki çift dip ile yeniden testin başlamasını bekliyorum.” diyen The Cryptomist, aşağıdaki grafiği paylaştı.

Etherum’daki 178 doların üzerine çıkışın son dönemdeki düşüş trendinin geçersizliği anlamına gelip gelmediği henüz belli değil. Ancak ETH’nin kısa vadeli trendi hafta sonu oturumlarındaki işlemler tarafından belirlenecek.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X