pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Tom Lee: Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralını hatırlayın!

Tom Lee: Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralını hatırlayın!

Tom Lee: Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralını hatırlayın!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralını aklınızdan çıkarmayın! Fundstrat Global Advisor’un kurucusu Thomas Lee, yine kripto topluluğuna umut dağıttı. Aynı zamanda en ünlü Bitcoin boğalarından biri olarak tanınan Lee, yatırımcıları panik satışlarına karşı uyardı.


Fundstrat’dan Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralı 

Kripto para araştırma ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global’in kurucusu Thomas Lee, kripto para piyasasının en büyük boğalarından biri. Öyle ki, kripto paraların en dibi gördüğü, derin çöküşlerin yaşandığı dönemlerde bile pozitif tahminler yapıyor ve yatırımcılara umut dağıtıyor.

Analist, birkaç gün önce, Twitter’da takipçilerine Bitcoin’in en iyi 10 gün kuralını hatırlattı ve panik satışına karşı zamanlaması manidar bir hatırlatma yaptı.

koinmedya_brave

Lee, Bitcoin’in kazanımlarının çoğunun yılın en iyi on işlem gününde gerçekleştiğinin altını çizdi. Aslında, bu günler haricinde, Bitcoin’in yıllık bazda ortalama %25 değer kaybettiğini de ekledi.

BTC’nin en iyi on gün kuralına göre, herhangi bir yıl içinde Bitcoin fiyatındaki kazanımların büyük çoğunluğu, sadece bu en büyük on işlem gününde gerçekleşiyor. 2017’nin son boğa piyasası sırasında BTCUSD, bu on günde %1.136 oranında inanılmaz bir fiyat artışı gördü.

Dahası, 2018 yılında ayı piyasası boyunca bile, Bitcoin’in en iyi 10 gününde toplamda %66 yükseliş gerçekleşti. Ancak bu günlerin dışında dijital varlık genellikle olumsuz bir performans sergiliyor. 2013’ten bu yana Bitcoin’in pek çok yıl, geriye kalan 355 gün 6 saati esas aldığımızda, oldukça büyük kayıplar yaşadığını görüyoruz.

Ayrıca 2017 senesi, etkileyici bir %232’lik bir getiri sağlarken, 2018’de Bitoin, %140 düşüş kaydetti. Benzer şekilde, 2013 ve 2014’te de sırasıyla %199 ve %133 oranında düşüşler yaşandı. Gerçekten de, 2013’ten bu yana, Bitcoin’in en iyi 10 günü haricinde, ortalama yıllık %25’lik bir düşüş meydana geldi.

Lee, alım satım işlemlerinde duygusal davranmaya karşı kripto para yatırımcılarını uyarıyor. Hold etmek, şu aşamada herhangi bir işlem yapmaktan daha iyi bir strateji olabilir. Bununla birlikte Lee, kripto kışının geri gelebileceği düşüncesiyle, boğa piyasalarında bile büyük kayıpların verildiği günlerin yaşanabileceğini ifade ediyor. 

Bitcoin, şu anda 8000$’lık destek seviyesi civarında işlem görüyor. Piyasanın bir numaraları dijital varlığı, geçtiğimiz hafta zor günler geçirmiş olsa da geçmiş veriler Bitcoin’in, yılın başından bu yana yaklaşık %110 değer kazandığını gösteriyor.

Kaynak

X