Anasayfa Kripto para Haber Warren Buffet Yemeği 2 – Çok yakında!

Warren Buffet Yemeği 2 – Çok yakında!

Warren Buffet Yemeği 2 – Çok yakında!
0
koinmedya_googlenews

Warren Buffet yemeği sonunda gerçekleşebilir. Tron CEO’su Justin Sun’ın rekor teklif vererek kazandığı Buffet yemeği, daha önce ertelenmişti. Sun, şimdi ise yeni bir tarih üzerinde çalıştıklarını açıkladı.


Warren Buffet yemeği “çok yakında”!

Tron kurucusu ve CEO Justin Sun, Berkshire Hathaway Başkanı ve milyarder Warren Buffett ile yapılacak bağış yemeğinin “çok yakın” bir tarihe yeniden ayarlanacağını bildirdi.

Sun, bu konudaki duyuruyu, 24 Eylül’de yapılan canlı yayın sırasında yaptı.

Özgür dünyanın liderine açık davet

Tron CEO’su Sun, eBay üzerinden Haziran’da düzenlenen açık artırmada milyarder Buffett ve kendisinin seçeceği konuklar ile bağış yemeğini kazanmıştı. Açık artırmadan Buffett ile bir araya gelme imkanı elde etmek için en yüksek teklifi Sun vermişti. Sun, 4,567,888 dolar ile yemeği kazanmıştı.

Ancak bu çok beklenen olaya günler kala, Tron CEO’su sağlık sorunları nedeniyle yemeği ertelemek zorunda kalmıştı. Yemeğe katılmayı kabul etiklerini onaylayan misafirler arasında Circle CEO’su Jeremy Allaire ve Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee de vardı.

İlgili: Justin ve Buffett buluşması bu kez gerçekleşebilir

Yemeğin ertelenmesinden önce ise Sun bir adım daha ileri giderek, ABD Başkanı Donald Trump’ı da davet etmişti. Bu davetin, Trump’ın sosyal medya üzerinden kripto paralar ile ilgili yorumlarını dile getirmesinden sonra yapılması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Sun şöyle demişti: “Bay Başkan (Donal Trump), siz sahte haberlerle yanlış yönlendirilmişsiniz. Bitcoin ve Blockchain, Amerika’nın en iyi şansı! 25 Temmuz’da sizi Warren Buffett ve kripto liderlerinin katılacağı yemeğe davet etmeyi çok istiyorum. Size şunun garantisini verebilirim ki yemekten sonra hiç kimse kriptoları sizden daha iyi anlayamaz.”

Trump ise Sun’ın bu davetine açık bir yanıt vermedi.

Buffett, Bitcoin hakkında ne demişti?

Bu arada Sun ile yemekte bir araya gelecek Buffett, daha önce Bitcoin hakkında çok da olumlu sözler sarf etmemişti.

Buffett, 2018 yılında BTC ile ilgili konuşurken, lider kripto parayı “muhtemelen fare zehrinden iki kat kötü” şeklinde nitelemişti.

Bu yıl ise daha metaforik bir yaklaşım belirleyerek şöyle konuşmuştu: “Bitcoin hiçbir şey yapmıyor. Sadece ortada duruyor. Bir deniz kabuğu ya da ona benzer bir şey. Bana göre bir yatırım değil.”

Kaynak

X