Home Altcoin Neo Microsoft .Net Framework’deki ilk blockhain projesi oluyor
koinmedya_brave

Neo Microsoft .Net Framework’deki ilk blockhain projesi oluyor

Neo Microsoft .Net Framework’deki ilk blockhain projesi oluyor
0
fairspin_banner

Neo Microsoft .Net Framework’deki ilk blockchain projesi oluyor. Peki bu nasıl olacak? Neo DApp geliştiriciler bu ortaklıktan nasıl fayda sağlayacak?


Neo Microsoft .Net Framework’deki ilk kripto para olacak

 

Bilgisayarlarımıza akın akın gelen güncellemeler sayesinde hemen hemen hepimiz .Net Framework ismine aşinayız. Ama kaçımız bunun ne işe yaradığını veya demek olduğunu biliyor? Neo – .Net Framework iş birliğine gelmeden önce isterseniz .Net Framework neymiş kısaca bir bakalım.

.NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen, açık internet protokolleri ve standartları üzerine inşa edilmiş çok kapsamlı bir uygulama geliştirme platformudur. Geliştiriciler bu platform sayesinde bir masaüstü uygulamasından web tarayıcısına kadar pek çok uygulamayı birbiriyle senkronize bir halde geliştirebilir. Bu platform adeta Windows’un can damarlarından biridir. Bu yüzden devamlı güncelleme alarak yeni çıkan donanım ve işletim sistemleriyle uyumlu hale getirilir.

Şimdide esas konumuza geçelim.

Zamanında Digicash’i bünyesine katmak için yoğun çaba gösteren ancak bunda muvaffak olamayan Microsoft, sonunda başka bir kripto para projesini bünyesine katmayı başardı. Microsoft – Neo ortaklığı hayata geçti.

İlgili haber: Bitcoin’den önce Digicash vardı – Peki neden başaralı olamadı?

Microsoft Neo’yu .Net Framework ekosistemine uyumlu hale getirebilmek için bu ayın başlarında Blockchain Toolkit ve NEO Express adı altına iki güncelleme getirmişti. Bu güncellemeyle Neo’nun, Microsoft’un geliştirdiği açık kaynak kodlu .Net FrameWork içerisinde çalışabilecek ilk blockchain tabanlı proje olması hedeflendi. Çalışmaların son aşamalarına geldiğimiz bu günlerde .Net Framework İcra Direktörü John Galloway, düşüncelerini paylaştı. Galloway sözlerinde Neo’yu platformlarındaki ilk blockchain tabanlı proje olarak kabul ettikleri için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

John Galloway:

”Açıkça ifade etmeliyim ki, NET vakfı olarak, Neo’yu topluluğumuza katılan ilk blockchain tabanlı proje olarak kabul edeceğimiz için çok heyecanlıyız. .NET platformu, her zaman yeni teknoloji ve gelişimleri benimsemede öncülük etmiştir. Budan sonra da bu politikasını devam ettirecektir. Bu hem Neo hem de bizim için büyük bir gelişme oldu çok mutluyuz.”

Yapılan bu ortaklıkla Neo DApp geliştiricileri, .Net platformunda, Visual Studio Code ve daha pek çok komut satırı yardımcı programlarıyla çalışabilme imkanı bulabilecek.

Bakalım önümüzde süreçte bu gelişme Neo’yu ve blockchain sektörünü nasıl etkileyecek.

Son dakika haberleri için bizleri takip etmeye devam edin sağlıcakla kalın.

KAYNAK

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X