Home Altcoin Binance BEAM tokeni listeleme kararı aldı
koinmedya_brave

Binance BEAM tokeni listeleme kararı aldı

Binance BEAM tokeni listeleme kararı aldı
0
fairspin_banner

Binance BEAM tokeni listeliyor! İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün, Bitcoin ağındaki gizlilik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak üzere tasarlanan BEAM’i, listeleme kararı aldığını açıkladı.


Binance BEAM tokeni listeliyor!

Binance BEAM tokeni listeleme kararı aldığını açıkladı. 20 Eylül Cuma günü saat 04:25 UTC’de, dünyanın en büyük dijital varlık borsası, BEAM’i listeleyeceğini duyurdu. Peki BEAM nedir? Hangi özellikleriyle ön plana çıkmış olabilir?

Beam (BEAM), Bitcoin’deki gizlilik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak üzere tasarlanan, Mimblewimble protokolünü uygulayan bir kripto paradır. Mart 2018’de geliştirilmeye başlanan Beam tokeninin ana ağı, tam olarak 3 Ocak 2019’da başlatıldı.

Mimblewimble ise, Harry Potter serisinde yer alan bir büyüden esinlenerek isimlendirilen, gizlilik ve ölçeklenebilirliği geliştirmek için tasarlanan bir protokoldür. MimbleWimble, kullanıcıların kripto para birimi ağında yapılan işlemlerle ilgili tüm verileri, güvenli bir şekilde şifrelemesini sağlıyor. 

Bugün resmi sitesinde yayınlanan bir makalede Binance, BEAM tokeni listeleyeceğini ve 20 Eylül 2019 Cuma günü saat 12:00 UTC’de BEAM/BNB, BEAM/BTC ve BEAM/USDT pariteleri ile birlikte işlemleri başlatacağını söyledi. Ayrıca yapılan açıklamada kullanıcıların şu anda, BEAM tokeni ile ilgili deposit işlemlerini gerçekleştirebileceği belirtildi.

Bununla birlikte Singapur merkezli Three Arrows Capital şirketinin kurucusu, CIO’su ve CEO’su olan Su Zhu, Binance’nin BEAM’i GRIN’den (bir başka Mimblewimble tabanlı ve gizlilik odaklı bir tokeni) önce listelemeye karar vermesini ilginç buluyor.

https://twitter.com/zhusu/status/1174907800251592705

BEAM şu anda yaklaşık 57 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 82.sırada yer alıyor. Yazımızı yayına hazırladığımız şu dakikalarda BEAM, %19,67 oranında değer kazanarak 1,55 dolar seviyesinde işlem görüyor. Muhtemelen Binance BEAM haberinin etkisiyle, geçtiğimiz 24 saat içinde tokenin fiyatı, USD karşısında %19’dan fazla artış kaydetti. 

binance-beam-koinmedya-com

Ayrıca, popüler kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde ABD’li müşterilerine BinanaceUS ile yeniden hizmet vermeye başladığını duyurmuştu. ABD merkezli yeni platformunda, Binance Coin (BNB)’nin yanı sıra aralarında Bitcoin, XRP ve Litecoin’in de bulunduğu toplam 7 kripto paraya yer verdiğini açıkladı.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X