Home Altcoin Coinbase Dash listelemesi yeni bir çağın başlangıcı olabilir mi?
koinmedya_brave

Coinbase Dash listelemesi yeni bir çağın başlangıcı olabilir mi?

Coinbase Dash listelemesi yeni bir çağın başlangıcı olabilir mi?
0
fairspin_banner

Bazılarının olabileceği yönünde beklenti içinde olduğu Coinbase Dash listelemesi neyin habercisi? Altcoinler için yeni bir dönem mi başlıyor?


Coinbase Dash listelemesi yeni kapılar aralayabilir

Eğer kaçırdıysanız hatırlatalım, geçen hafta Dash’ın Coinbase Pro’da listeleneceği duyuruldu. Diğer bütün varlıkların tek tek ekleniyor olması gibi uzun bir hikayeden dolayı birçoğu bu tür bir şeyin olabileceği beklentisi içinde bulunuyordu. Bu tür bir gelişme, kripto dünyasında altcoin alanında bir şeylerin değişmeye başladığının habercisi olabilir.

Önceki piyasada konsensüs içsel ilişkilere ve söylentilere göre şekilleniyordu

Geçmişte piyasa kulaktan dolma bilgilere, kişisel ilişkilere ve buna benzer objektif olmayan kriterlere bağlıydı. Mesela, zar zor kullanılan bir altcoin olan Litecoin’in Coinbase’te listelenmesinde etkili olan faktör, kurucusu Charlie Lee’nin o dönemde şirkette mühendislik alanında yönetici olarak görev yapıyor olmasından kaynaklanıyor. Bu birkaç hafta içinde 10 kata yakın fiyat artışı ile sonuçlandı. Sağduyu sahibi her insan bu olaydaki çıkar çatışmasını ve kayırmayı görebilir fakat 2017’de henüz piyasanın ilk dönemleri olduğu için birçok kişi bu tür bir şeye göz yummak durumunda kaldı.

Dash’ın karalama kampanyalarına karşı uzun mücadelesi

Tüm talihsizliklerin sonucu olarak entelektüel kesim tarafından Dash kara listeye alınmış bir proje oldu. Yıllar boyunca sayısız kişi tarafından hiçbir kanıt veya nedene dayandırılmaksızın Dash’ın bir aldatmaca olduğu ifade edildi. Bir süre sonra bunların çoğunun troll olduğu anlaşıldı fakat buna rağmen ekosistemde hakim düşünce aynı yöndeydi. Dash’ın bu ününden dolayı birçok şirket ondan uzak durmaya çalıştı. Bu durum potansiyel olarak Dash’ın Coinbase’de listelenmesi olayını ertelemiş oldu.

O zamandan bu güne gelişen benimsenme, teknik yenilikler, artan kulanım alanı ve merkeziyetsiz ağ sayesinde yanlış söylentilerin yerine doğru bilgileri koymak için uzun ve zor bir mesafe kat edildi.

Şimdi ise Dash, Coinbase Pro’da listeleniyor ve sonunda talihsiz süreç kırılıyor. Dash hakkında yürütülen uzun süreli karalama kampanyalarından sonra en eski ve en iyi bağlantılara sahip bir kripto şirketi tarafından desteklenmeye başlıyor. Bu bir şeylerin değişmeye başladığını gösteriyor. Uzun bir süre boyunca tepedeki süper ve saygın projeler ile diğerleri arsında inovasyondan ve teknik özelliklerden tamamen bağımsız ciddi bir tutarsızlık bulunuyordu. Dash inovasyon ve itibar arsındaki tutarsızlık açısından adeta başı çeken bir proje olarak görülüyor. Dash’ın yavaş yavaş yukarı doğru devam eden mücadelesi diğer projelerin de önünü açabilir.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X