Home Kripto para Haber Venezuela’da Bitcoin işlem hacmi rekorları kırılıyor
koinmedya_brave

Venezuela’da Bitcoin işlem hacmi rekorları kırılıyor

Venezuela’da Bitcoin işlem hacmi rekorları kırılıyor
0
fairspin_banner

Venezuela’nın en büyük bankası olan Venezuela Merkez Banka’sı (BDV) ülkenin tartışmalı kripto para birimi Pedro’ya desteğini açıkladı. Venezuela’da Bitcoin paranın bir formu olarak iyice yer etmiş durumda.


Venezuela Bitcoin Çılgınlığı Yaşıyor

Kripto para haber kaynağı Decrypt’in 13 Eylül’de bir rapor yayınladı. Raporda belirtilenlere göre, Venezuela Merkez Bankası müşterileri, online banka hesaplarında kripto para için tanımlı yeni bir bölüm olduğunu fark ettiler.

Şu an için sistemde yalnızca Pedro cüzdanı tanımlı. Ancak cüzdanın hala geliştirilme aşamasında olması daha fazla tokenin cüzdana eklenebileceği konusunda spekülasyonlara neden oluyor.

Venezuela Hükümeti’nin başlattığı Pedro ülkenin petrol rezervine göre sabitlenmiş durumda. Ülke bir süredir başta ABD olmak üzere Dünya kamuoyunun yaptırımları ile karşı karşıya. Hükümet bu yaptırımları gidermek için Pedro seçeneğine sığındı.

Venezuela’da Bitcoin Ticareti 120 milyar Bolivar’a Ulaştı.

Cointelegrpah’ın raporuna göre Venezuela’da Bitcoin’e olan güven arttı. Diğer alternatifler ise pek güven vermiyor.

Yüksek enflasyon ulusal para birimini etkilemeye devam ediyor. Ülke tarihinin en kötü ekonomik çöküşlerinden birini yaşayan Venezuela’lılar güvenli bir para birimi arayışında.

Aşağıdaki veriler ülkede faaliyet gösteren LocalBitcoins sitesine ait. Grafik gördüğünüz gibi 7 Eylül ile sonlanan haftada zirve yaptı. Bir haftada Venezuelalılar 120 milyar VES’lik Bitcoin işlemi gerçekleştirdi.

Venezuela'da Bitcoin Venezuela'da Bitcoin işlem hacmi rekorları kırılıyor

Venezuela Merkez Bankası planlarıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapmadı. Yine de kripto para birimini resmi olarak destekleyen ilk bankanın Venezuela Merkez Bankası (BDV) olduğunu ifade etmek gerekir.

Kaynak 

Venezuela hakkında daha fazlası için tıklayın

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X