Anasayfa Altcoin Dash Coinbase Pro’ya eklendi
koinmedya_brave

Dash Coinbase Pro’ya eklendi

Dash Coinbase Pro’ya eklendi
0

Coinbase Pro, Dash (DASH) kripto para biriminin işlem listesine eklenmesini onayladı. Ancak bu
eklenmenin belirli koşulları bulunuyor. New York ve Birleşik Krallık, çeşitli düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle alım satım işleminden muaf tutulacak.


Coinbase Dash anonim özelliğini kısıtlıyor

İsteğe bağlı anonim işlemlerle anılan bir koin olan Dash (DASH) sonunda Coinbase Pro’ya eklenecek. Ancak varlığın listelenmesi Coinbase’de bir lansman vaat etmiyor. Genellikle, varlıklar daha geniş bir piyasa platformuna ekleniyor. Bu eklenme bireysel yatırımcılara yeni kripto paralar alma şansı veriyor.

İlgili haber: Coinbase IEO alanına giriş yapabilir

Coinbase Pro, koinin anonim özelliklerini sunmayacağını vurguluyor. Bir diğer ifadeyle bu durum bilinmeyen varlıkların anonim olarak para yatıramayacakları veya çekemeyecekleri anlamına geliyor.

Para yatırma işlemleri 16 Eylül Pazartesi günü açılacak. Coinbase yeterli aktivite kanıtı gördüğünde işlem aşamalar halinde başlayacak. DASH, USD ve Bitcoin (BTC) ile çiftler halinde alınıp satılabilecek.

Borsalar anonim koinlere şüpheyle yaklaşıyor

DASH, ekstra bir güvenlik katmanı için Ana Düğümlerle birlikte varlık ispatı algoritması odaklı madenciliğe dayanan en eski dijital paralardan biri durumunda. Ancak, çoğunlukla koinin anonim özellikleri nedeniyle DASH’nin kabul edilmesi beklenenden daha yavaş gerçekleşmiş vaziyette. Bu nedenle, DASH, Monero (XMR) ve ZCash (ZEC) özellikleri itibariyle birlikte gruplanıyor.

Borsalar bu nedenle DASH’i listeleme konusunda çok ihtiyatlı davranıyorlar. Japon operatörler parayı aylar önce terk ettiler. Daha yakın zamanlarda, Londra merkezli borsa olan Cex_io, ZEC ile birlikte kripto para birimini devretti. Coinbase UK, bankacılık ortağını değiştirdikten sonra ZEC’den de vazgeçmiş durumda.

İlgili haber: Mission Impossible: ZCash’i kurtarmak!

DASH artık ilk beş koin içerisinde yer almamasına rağmen, istikrarlı bir fiyat seviyesi sürdürdü. Token Cuma günü değer kazandı ve gecelik % 5 artışla 86.76 dolara yükseldi. 2017 yılının sonlarında boğa piyasası boyunca 1.000 doların üzerinde işlem yapan az sayıdaki kripto paradan biri durumundaydı. Dash bugün Coinbase Pro’da listeleneceğine dair haberin ardından yüzde 20’lere yaklaşan bir yükseliş gerçekleştirdi. Dash yazının yazıldığı sırada yüzde 7 yükselişle 91 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Anonim kripto para birimi projesi 2014 yılında kuruldu ve aktif bir topluluk ve iyileştirmeler için bir oylama mekanizması sunan az sayıdaki dijital paradan biri. Benimsenmesinin önündeki engellerden biri, 1000 DASH teminatı gerektiren bir Masternode’a sahip olmanın nispeten yüksek fiyatı.

Bununla birlikte, ağ hem madencilik hem de taklit edici Masternode’lar aracılığıyla potansiyel saldırılarla ilgili sorunlarla karşı karşıya kalmış durumda. Ekip, ağı daha güvenli hale getirmek için çözümler üzerinde çalışıyor. Madencilik de şimdilerde daha cazip hale geliyor ve yüzde 30 yükselişle saniyede 3 petahash’ın üzerine yükseliyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X