Anasayfa Bitcoin Bitcoin yeni bir yükseliş trendine mi giriyor?
koinmedya_brave

Bitcoin yeni bir yükseliş trendine mi giriyor?

Bitcoin yeni bir yükseliş trendine mi giriyor?
0

Bitcoin yeni bir yükseliş trendine mi giriyor? Yaklaşık 5 gün önce 9.000 dolar bölgesine dokunarak yürekleri ağzına getiren BTC, nihayet tehlike bölgesinin üzerine çıkmayı başardı. Peki ya bundan sonra?


Bitcoin yeni bir yükseliş akımına kapılabilir mi?

 

Bu hafta Bitcoin piyasaları için kritik bir hafta oldu. Son 4 ayda 6 kez 9.000 bölgesine dokunan Bitcoin, 7. Kez satış baskısını kırdı ve 10.300 dolara kadar tırmanmayı başardı.

Bitcon yeni bir yükseliş

Dün yaptığımız haberde Bitcoin’in önümüzde 24 saatin sonunda bir yöne yatacağını zaten sizlere bildirmiştik.

İlgili haber: Bitcoin fiyatında önümüzdeki 24 saate dikkat

Bitcoin’in 7. Kez 10.000 dolar psikolojik sınırından yukarı kırmasıyla beraber, 10.000 doların BTC için yeni bir dip olduğu söylemlerini de doğrulanmış oldu.

Ünlü analizci UB, dün attığı twitte, 10.000 doların Bitcoin için yeni bir dip olduğundan bahsetmişti.

”Açıkça görünüyor ki, Bitcoin 10 bin dolar desteğini kırmayı reddetti. Bir sıçrayıştan sonra tekrardan düşük volatilite seviyelerini geri döneceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde BTC’nin 10.7 k – 10.8 k dolar civarlarına yükseldiğine şahit olabiliriz. Pazarın nasıl şekil aldığını hep beraber göreceğiz.”

UB, Bitcoin’in bundan sonraki hareketine ilişkin boğa değerlendirmesinde yalnız değil. İsabetli tahminlerle takipçilerine güzel paralar kazandıran Flood’da, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yükselişe geçeceğini düşünenlerden.

”Bitcoin’in orta vadede yani önümüzdeki birkaç hafta içinde bu seviyelerin çok üstüne çıkacağını düşünmüyorum. Ancak uzun vade için BTC’nin yükseleceğini düşünüyorum.”

Yapılan analizleri ve oluşan piyasa konjonktürünü değerlendirdiğimizde, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendine girdiğini söylemek için hala çok erken olduğu düşüncesindeyiz. Bu bağlamda önümüzdeki gün ve haftalar Bitcoin için kritik geçecektir. BTC’de yeniden 11.000 dolar seviyelerini görmemiz için, Bitcoin boğalarının 10.500 doların üzerinde güçlü alım baskısı oluşturması elzem görünüyor. Çünkü yüksek hacimli borsalara baktığımızda, $ 10.5K  seviyelerinde yavaş yavaş yeni ayı kampları oluştuğunu görüyoruz.

Sonuç olarak tehlikeli bölgenin üstüne çıkan Bitcoin’i, bir süre daha 10.300 dolar bandında görebiliriz. Tabi dünyanın en spekülatüf sektöründe yol aldığımıza hiç bir zaman unutmamak gerekir.

Bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

 

 

 

 

koinmedya_brave
Etiketler:
X