Home Bitcoin Halving sonrası Bitcoin çılgınlığı yaşanır mı?
koinmedya_brave

Halving sonrası Bitcoin çılgınlığı yaşanır mı?

Halving sonrası Bitcoin çılgınlığı yaşanır mı?
0
fairspin_banner

Bitcoin çılgınlığı halving sonrasında gerçekleşir mi? Yaklaşan halvingle birlikte bu soru kafalarda yer etmeye devam ediyor.


Bitcoin bir nefes alıp geri çekilme periyoduna girmiş gibi görünürken, büyük resime bakmanın tam sırası.

Bitcoin tarih sahnesine çıktığından beri geçirdiği en önemli etkinliklerin başında halving geliyor. Bu etkinlik basitçe, her 10 dakikada bir oluşturulan Bitcoin miktarının yarıya düşürülmesi demek. Halvingler protokol içine yerleştirilmiş ve kabaca her 4 yılda bir yapılması planlanmış.

Bitcoin halvingi boyunca yayınlanma değişikliği

Bu, tıpkı bir değer deposunun olması gerektiği gibi Bitcoin tedariğini öngörülebilir ve güvenilir yapıyor. Daha az öngörülebilen şey ise, kilometre taşlarında fiyatın nasıl salınım göstereceği. 2 halvingden geçtikten sonra Bitcoin şimdi 3. halvingin yolunu gözlüyor. Ve bu da Mayıs 2020’de gerçekleşecek.

Böylelikle mevcut block ödülü olan 12.5 Bitcoin, yarıya bölünerek 6.25 Bitcoin’e düşürülecek. Sonuçta gelecek 4 yılın yayını değişecek.

Ethereum dolar paritesi karşısındaki mücadelesini sürdürüyor

Kripto tüccarları ve analistler yaklaşan halvinge fiyat hareketinin avantajlarından faydalanma gözüyle bakıyorlar. Önceki 2 halvinge dönüp bakıldığında, 2020 halvingi hakkında tahminde bulunmamıza yardım edebilecek fiyat hareketi benzerlikleri var.

Halving sonrası Bitcoin çılgınlığı

Twitter kullanıcısı ve kripto tüccarı @RektCapital’in de vurguladığı gibi, yeni bir boğa marketi başlatmada kilit katalizör Bitcoin halvingi… Analize göre ilk 2 halving boyunca ve muhtemelen üçüncüsünde de gerçekleşecek bazı ortak silsileler var.

 

Litecoin hash oranları düşüyor: Yoksa madenciler çıkıyor mu?

Diğer taraftan geçmişteki rakamları kullanarak önceki halvingleri değerlendirince, 3. halving sonrası boğa koşusu Bitcoin fiyatını 385,000$-425,000$ bölgesine gönderebilir. Bitcoin fiyat hareketi ilk ve 2. halving sonrasına benzerse, dünyanın bu en büyük dijital varlığı, altının sahip olduğu değeri sollayacak bir yörüngeye girebilir.

Altının şu an 7.8$ trilyonluk market kapasitesi var. Ve 385,000$’a ulaşan BTC, altını sollamış olacak. Böylece sıkça birlikte anıldığı üzere “dijital altın” lakabını hak etmiş olacak.

Tarihsel fiyat hareketi gelecek trendleri öngörmede yararlı olsa da, her zaman geçmiş verilere uygun hareket edileceğinin garantisi yok. Bitcoin halvingi, kar için fırsatlarla dolu basit bir anlatı. Bununla beraber geçmişteki performansı gelecek sonuçları garanti etmiyor. Yani özetle Bitcoin çılgınlığı gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X