Home Bitcoin Bitcoin günlük grafiğinde negatif uyumsuzluk ortaya çıktı
koinmedya_brave

Bitcoin günlük grafiğinde negatif uyumsuzluk ortaya çıktı

Bitcoin günlük grafiğinde negatif uyumsuzluk ortaya çıktı
0
fairspin_banner

Bitcoin günlük grafiğinde ortaya çıkan negatif uyumsuzluk ne gibi sinyaller veriyor? Bitcoin aşağıya doğru devam mı edecek? Ne kadar aşağıya gidebilir? Bu seviye bir alım fırsatı mı?


Bitcoin günlük grafiğinde negatif uyumsuzluk

Bitcoin fiyatı son üç aydır dar bir alan içinde seyrediyor. Tüm kripto camiası ise gözlerini dört açmış, Bitcoin ne zaman harekete geçecek diye bekliyor. 2019 yılı için yapılan onlarca öngörünün çoğunda yılın yüksek bir rakamla biteceği söyleniyordu. Bu öngörüleri de dikkate alınca piyasa büyük bir hamle bekliyor doğal olarak. Ancak işler nasıl gidecek henüz net değil.

Bknz:DeVere CEO’su: “Bitcoin 5 haneli değerlerde kalmaya devam edecektir”

Boğalar fiyatı 10.000 doların çok daha yukarılarına çıkarmayı başaramadılar. Ayılar da ama 9,000 doların altına indiremediler. Kıyasıya bir çekişmeye şahit olduk bu yaz boyu.

Yalnız Bitcoin günlük grafiği bugün bize güzel haberler vermiyor. Grafik ayıların, kısa vadede mücadeleyi kazanacağına işaret eden bir formasyonda bugün.

Bitcoin günlük grafiğindeki gizli negatif uyumsuzluk

Kripto analistleri ve Bitcoin yatırımcıları sıklıkla trend değişikliklerini göstermek için detaylı teknik analizler yapıyorlar. Bu analizlerde de fiyatın gideceği yönü kestirmeye çalışıyorlar. Grafikler üzerinde hat çiziyorlar, şekiller ortaya çıkarıyorlar ve hepsinden bir anlam buluyorlar. Bu çalışmalara ek olarak ta yardımcı göstergelerden faydalanıyorlar.

Bu yardımcı göstergelerden RSI, göreceli güç endeksinde bugün gizli bir sinyal buldu analistler. Grafiğin içine gizlenmiş bu formasyon negatif bir uyumsuzluk gösteriyor. Bunun anlamı da gelecek günler fiyat daha da aşağıya düşebilir.

Bu gizli negatif uyumsuzluk, fiyat yükselirken RSI’nın aşağı doğru hareket etmesiyle ortaya çıkıyor. Bu görüntünün nedeni fiyat hareketinin, RSI’nin gösterdiği alım baskısını tam olarak yansıtmaması. Yani ayılar iş başında!

RSI uyumsuzluğundan faydalanmak kripto analistleri arasında çok yaygın. Bu sayede potansiyel trend değişiliklerini ve dip ve tepeleri tahmin edebiliyorlar. 

Ancak bir çok analist gizli uyumsuzlukların çok ciddiye alınmaması gerektiğine inanıyor. Analistler çok farklı düşünse de,  yatırımcılar sinyallere göre adım atmadan önce tüm analizleri göz önüne almalı.

Bknz:Bitcoin boğaları düşüşü kontrol etmeye çalışıyorlar

 BTC/USD paritesi aşağı doğru gidiyor

Kripto analistleri çok aylı göstergeler konusunda fikir birliğine varamıyorlar. Kimisi bir boğa bayrak formasyonu gözlemlerken, kimisi simetrik üçgen ya da aşağıya doğru inen üçgen görüyor. Her analist oluşan formasyonlara farklı açıdan bakıyor ve ortaya farklı yorumlar çıkıyor.

Eğer bu RSI gizli negatif uyumsuzluk gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı bir kaç aydır bulunduğu konumdan bir kopma yaşamış olacak. Bu formasyona göre fiyatın gideceği hedef seviye 7,000 dolar civarı.

Bknz:Analist: Bitcoin düşme sinyalleri veriyor! İstikamet 7,400 dolar!

Bu hedefe ulaşmadan önce ama, fiyatın 10,150 doları bulmasını ve sonra 9,000 dolar aralığında bir destek oluşmasını bekleyecekler. Yazımızı hazırladığımız an itibariyle fiyat 10046 dolarda. Bakalım bu öngörü doğru çıkacak mı?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X