Home Bitcoin Bitcoin ETF onayına ihtiyacımız yok: Jimmy Song
koinmedya_brave

Bitcoin ETF onayına ihtiyacımız yok: Jimmy Song

Bitcoin ETF onayına ihtiyacımız yok: Jimmy Song
0
fairspin_banner

Ekim ayında SEC, üç önemli Bitcoin ETF başvurusunu karara bağlayacak. Piyasadaki analistlerden bazılarına göre Bitcoin ETF’ler piyasalarda önemli sonuç doğurmayacak. Bu kişilerden birisi de Jimmy Song.


Bitcoin ETF onayına BTC’nin ihtiyacı yok

Ekim ayında ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ın VanEck/SolidX ve Bitwise’ın yapmış olduğu Bitcoin ETF başvuruları ile ilgili kara vermesi bekleniyor. SEC, Bitcoin ETF’lerle ilgili önceki kararlarını hep ertelemiş ve ret verememişti. Şimdi Bitcoin ETF karar tarihi yaklaştıkça dejavu yaşıyoruz. Kripto para piyasalarında 3 ay önce ve 6 ay önce yaşananları tekrardan yaşıyoruz ve söylenenleri tekrardan duyuyoruz. Bitcoin ETF onayına yönelik açıklamalar üst üste geliyor.

Lütfen Bkz: 2020’ye kadar Bitcoin için önemli tarihler: Ekim’e dikkat!

İlk önce SEC Başkanından karar öncesi Bitcoin piyasalarının düzenlenmemiş piyasalar olduğu ve fiyatlarda manipülasyon olabileceği yönünde açıklamalar geliyor. Sonrasında Bitcoin çevresinden ise Bitcoin’in ETF’ye ihtiyaç duymadığı ve insanların ETF olmadan da Bitcoin’e güvendikleri ve yatırım yaptıkları yönünde açıklamalar geliyor. Bu konudaki ayrıntıları siz değerli okuyucularımıza birazdan vereceğiz. Ancak öncesinde vurgulamak istediğimiz bir husus var: Piyasa şimdiden Ekim’deki olası bir olumsuz karar için hazırlanıyor. Yani piyasadaki başat aktörler şu politikayı yürütüyor: “Bitcoin ETF onayına yönelik biz piyasayı kötüsüne hazırlayalım, iyisi olursa zaten iyi.”

Bitcoin piyasasındaki başat aktörlerden Jimmy Song, BlockTV’de Bitcoin ve Bitcoin ETF’lerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Song’a göre Bitcoin ETF’ler olursa iyi. Fakat ETF’lerin piyasada oyun değiştirici rolü yok. Song’a göre Bitcoin satın almak isteyen kişi zaten Bitcoin alıyor. Bunun için ETF’ye ihtiyacı yok.

Lütfen Bkz: Bitcoin piyasanın yüzde 90’ını ele geçirebilir: Adam Back

Song’un Bitcoin ETF onayına yönelik diğer iddiası ise Bitcoin ETF yatırımcılarının Bitcoin’de kısa pozisyon alacağı yönünde. Song’a göre Bitcoin fiyatının asıl belirleyenler Bitcoin’de uzun pozisyon alanlar. Kısaca Song, Bitcoin ETF onayının piyasa üzerinde önemli bir sonuç doğuracağını düşünmüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X