Home Altcoin Tether Yuan bazlı CNHT tokeni resmen duyurdu
koinmedya_brave

Tether Yuan bazlı CNHT tokeni resmen duyurdu

Tether Yuan bazlı CNHT tokeni resmen duyurdu
0
fairspin_banner

Tether yuan bazlı CNHT token projesini resmen duyurdu. İlk basımı bugün gerçekleşen tokenin Çin Merkez Bankası tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.


Tether Yuan Bazlı CNHT Token Çıkardı

Hong Kong merkezli firma yeni CNHT tokeni kısa bir blog postu ile tanıttı. Bu kısa tanıtımda Tether denilince ilk akla gelen kripto para birimi olan USDT’ye de atıf yapıldı. USDT, Amerikan dolarına 1:1 oranında endeksliyken CNHT de Çin Yuanına 1:1 oranıda endeksli olacak. CNHT tokeni de tıpkı USDT gibi ERC-20 bazlı olarak Ethereum blockchain ağı üzerinde inşa edilecek.

https://twitter.com/whale_alert/status/1171357139392245760

Bugün whale_alert hesabının radarında takılan yukarıdaki işleme göre Tether Hazinesi ilk etapta 20 milyon Yuan Bazlı CNHT basımı gerçekleştirdi bile.

CNHT tokeni tam da Çin Yuanı ile Bitcoin korelasyonunun tartışıldığı zamanlarda hayata geçti. Bir çok uzmana göre yatırımcılar Bitcoin’i, Çin hükümetinin mali yaptırımlarından kaçabilmek için kullanıyor. ABD ile giriştikleri ticaret savaşları neticesinde ciddi oranda değer yitiren Yuan, yatırımcılara Bitcoin’e kaçış için yeterli gerekçe sunuyor.

ABD ile Çin arasında devam etmekte olan gerilim Yuan değerini önemli ölçüde düşürdü. Bu yüzden çinli yatırımcılar son dönemde Bitcoin gibi kripto paralara daha yoğun bir yönelim sergilediler. Artık bundan sonra Bitcoin’i doğrudan Yuan para birimine dönüştürmek zorunda kalmayacaklar. Yuan Bazlı CNHT yeterli çıkış kapısını onlar için açmış olacak.

Aşağıdaki satırlar resmi blog bildirisinden:

CNHT, ABD Doları (USDT) ve Euro (EURT) gibi geleneksel para birimlerinin dijital kullanımını kolaylaştırmada Tether’in etkin rolünü gözler önüne seriyor.

Resmi blog bildirisine iliştirilen akıllı sözleşme adresi üzerinden CNHT toplam adet sorgusu yapılabiliyor. An itibariyle toplamda bir adreste tanımlı 20 milyon CNHT görülebiliyor.

Çin Merkez Bankası PBoC geçen ay yaptığı açıklamada ulusal kripto para projesi hazırlığı yaptıklarını beyan etmişti. Tether’in Çin Merkez Bankasından önce harekete geçmiş olması sürecin hızlanması sonucunu doğurabilir. Merkez Bankası, Yuan Bazlı CNHT hakkında resmi bir açıklama yapmış değil.

Takip linki için Tıklayın

Tether hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X