Home Kripto para Haber Brave Browser Japonya’da 1 numara oldu
koinmedya_brave

Brave Browser Japonya’da 1 numara oldu

Brave Browser Japonya’da 1 numara oldu
0
fairspin_banner

Brave browser Japonya’da en popüler tarayıcılardan biri haline geldi. Son indirme verileri Japon halkının Brave tarayıcıya olan ilgisini gözler önüne seriyor.


Brave Browser Japonya’da Popüler Hale Geldi

Brave tarayıcı kullanım oranları konusunda ilk büyük çıkışını gerçekleştirdi diyebiliriz. Android uygulamalarını derecelendiren AppBrain verilerine göre Brave Browser Japonya’da son 1 ay içinde 2 milyon kez indirildi. Japonya’da geçtiğimiz ayın en çok indirilen tarayıcısı konumuna yükseldi.

Japonya pazarında Brave tarayıcının en büyük iki rakibi Firefox ve Opera sırasıyla 553 bin ve 1 milyon indirme sayılarına ulaştı. Dahası Opera indirme sayılarında Temmuz ayından bu yana %50 düşüş yaşanıyor.

Şunu da belirtmek gerekir ki Brave tarayıcı Japonya’da yalnızca indirme verilerinde rakiplerini geçmiş durumda. Kullanım oranları konusunda rakipleri hala Brave tarayıcıdan yukarıda.

Brave, kripto para destekli tasarımı ile türünün ilk örneği olma özelliği taşıyor. Tarayıcı dahili reklam önleyici eklentilere sahip. Bu sayede kullanıcı platformun izin verdiği reklamlar dışında reklamla muhatap olmuyor. Ayrıca platformun izin verdiği reklamlar ise kullanıcıya platformun yerel para birimi BAT token kazandırıyor.

Brave son zamanlarda içerik sağlayıcısı sitelere yapılan bahşiş sektöründe de kendini duyurdu. Ülkemizde fazla kullanılmasa da bir çok ülkede Youtube ve benzeri platformlardaki paylaşımlar kullanıcılar tarafından bahşişle ödüllendiriliyor. Brave tarayıcı kullanmaktan doğan BAT gelirlerini beğendiğiniz içerik üreticilerine bahşiş yoluyla iletilebiliyor.

İnternet tarayıcısı sektörünün yeni konsepti olmaya aday dizaynıyla Brave browser ilgiyi kendi üzerinde toplamayı başarıyor. Kripto para farkındalığı üst düzeyde olan Japonya gibi bir ülkede sağlanan bu başarı dikkate değer.  Dünya üzerinde kripto para kullanım oranları yavaş yavaş arttıkça Brave browser gibi seçeneklerin önemi daha iyi anlaşılacak.

Brave tarayıcının en hassas olduğu konu ise müşteri mahremiyeti. Ekip daha birkaç gün önce Google’ın kullanıcı mahremiyetini nasıl çiğnediğine dair bir rapor yayınladı

Raporda, Google’ın “Genel Veri Koruma Yönetmeliği”ni nasıl devre dışı bıraktığı gözler önüne seriliyor. Görünüşe göre Google, Incognito yani gizli sekmesinde açılan siteleri takip etmek için hayalet takip sistemi kullanıyor. Brave bu durumu paylaştıktan sonra kendilerinin Google Chrome’dan çok daha hızlı ve güvenli olduğunu beyan etmeyi ihmal etmedi.

Brave tarayıcı hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X