Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin milyarderi Tim Draper blockchain mesajlaşma uygulaması ekibine katıldı
koinmedya_brave

Bitcoin milyarderi Tim Draper blockchain mesajlaşma uygulaması ekibine katıldı

Bitcoin milyarderi Tim Draper blockchain mesajlaşma uygulaması ekibine katıldı
0

Amerikalı Bitcoin zengini Tim Draper yeni blockchain mesajlaşma uygulaması Sense.Chat ekibine katıldı. Tim Draper teknoloji dünyasında yeni girişimleri desteklemesiyle tanınıyor.


Yeni blockchain mesajlaşma uygulaması: Sense.Chat

Tim Draper yeni blockchain mesajlaşma uygulaması Sense.Chat’in yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Blockchain tabanlı yeni bir dApp olan uygulama, kişiye özel mesajlaşma ve ödeme sistemleri sunuyor. Uygulama, kullanıcıların gizliliğini arttırmak için mesajlaşma ve coin alışverişlerinde  blockchain teknolojisi kullanıyor. Yeni ve mevcut EOS token sahipleri uygulama içinde doğrudan token transferleri yapabiliyorlar. Kullanıcılar arasında iletişim text mesajı,sesli veya görüntülü sağlanabiliyor. En önemlisi de sistem, kullanıcı verilerini depolamıyor.

Tim Draper, Sense.Chat’in sahibi Sensay şirketinin ilk destekçilerinden. Şirket’in misyonu, iletişim için en kullanışlı uygulamalar üretmek olarak tanımlanmıştı. Bu durumda Sense.Chat’in, yeni yönetim kurulu üyesinden çokça faydalanacağı anlaşılıyor. Şirketin mali işler müdürü John Schenk Tim Draper’ın sadece kripto para dünyasında değil bütün Silikon vadisinde saygınlığı olan bir melek yatırımcı olduğunu söylüyor.

Bitcoin milyarderi Tim Draper kimdir?

Tesla, Skype ve Coinbase gibi yıkıcı teknoloji şirketlerinde hissesi olan Tim Draper, ünlü bir risk sermayesi girişimcisi. 2014 yılında bir açık arttırmada tanesi 600 dolara 30,000 adet Bitcoin almasıyla ünlenen milyarder, aynı yıl Bitcoin’in üç sene içerisinde 10,000 doları geçeceği tahminini yapmış ve haklı çıkmıştı. Yeni blockchain mesajlaşma uygulaması Sense.Chat’e verilen  destek onun girişimci ruhundan besleniyor.

Tim Draper yıl içerisinde yaşanan piyasa tartışmalarında, aşırı regüle piyasaların yatırımcıları sıktığını ve yeni IPO pazarının düşük volatileden dolayı Bitcoin ve diğer kripto paralara akacağını iddia etmişti. Draper’a göre aşırı regülasyon politikaları piyasa genişlemesine olumsuz bir etki yapıyor.

Genç yetenekleri destekleme amacıyla kurulmuş olan Draper Üniversitesinde bir kutlama sırasında Tim, 2022 sonu için bir Bitcoin fiyat tahmini yaptı. Tahminine göre Bitcoin adet başı 250,000 dolara kadar ulaşabilir.

Bitcoin milyarderi Tim Draper 2018 yılından beri Forbes dergisinin kripto zenginler listesinde bulunuyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

koinmedya_brave
X