Home Kripto para Haber Borsa Haber Binance vadeli işlemler platformu resmen duyuruldu
koinmedya_brave

Binance vadeli işlemler platformu resmen duyuruldu

Binance vadeli işlemler platformu resmen duyuruldu
0
fairspin_banner

Binance, kripto para ürün teklifini genişletmeye devam ederken, kullanıcılar için Binance vadeli
işlermler platformunu resmen başlatmış durumda.


9 Eylül Pazartesi günü, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance vadeli işlemler platformunun resmi lansmanını açıkladı. Piyasaya sürülmeden önce piyasa hakkında bir fikir edinmek için, Binance geçen hafta kripto para vadeli işlem testnetini açıklamıştı. Vadeli işlemler test ağı beş günlük bir süre boyunca faal haldeydi. Her iki platform da Futures A ve Futures B ile lanse edildi.

İlgili haber: Binance vadeli işlemler platform testlerine başlıyor

Hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için iki platform birbirine yaslandı. Binance’ın kendi geliştirme ekibi Futures A platformunu oluştururken Binance’in kripto türev platformu JEX Futures B platformunu oluşturdu.

Sonunda, bir hafta sonra şirket CEO’su resmi lansmanını ilan edecek.

Test eden kişiler  Binance vadeli işlemler platformundan çok memnun değiller

Binance, platformun son lansmanını açıklasa da, platformu test eden bir kişi platformun çalışmasından memnuniyetsizliğini ifade eden bir inceleme yayınladı. Doublejump adlı bir Twitter kullanıcısı her iki platformu da test etti ve ikisinden de memnun kalmadığını ifade etti. Kullanıcı incelemesini bir dizi tweet ile paylaştı.

Kullanıcı ayrıca Futures A platformunun BitMEX tarafından sunulan platformlara benzer olduğunu da söylüyor. Platform, “her 8 saatte bir fon sağlama, tasfiye fonları tarafından finanse edilen sigorta fonları ve yetersiz sigorta fonları durumunda otomatik olarak elden çıkarma” gibi özellikler içeriyor.

Son zamanlarda Binance ile ilgili iyi gitmeyen bir başka şey de, BitMEX’in vadeli işlem dökümanları konusunda Binance’i yakalaması. Yani bir anlamda suçüstü yapması.

İlgili haber: BitMex borsasından Binance’a intihal suçlaması

Bununla birlikte, Twitter kullanıcısı Binance’in vadeli işlem platformunun tasfiye açısından BitMEX’ten çok daha iyi olduğunu itiraf ediyor. Son kararında, “doublejump”, Futures A platformunu “kullanılamaz” olarak adlandırılırken, Futures B platformu “iyi belgelenmedi” şeklinde ifadelendiriyor.

Bununla birlikte, nihai verileri Pazartesi günkü lansmandan önce yayınlayan Binance, vadeli işlem platformuna yönelik kullanıcı ilgisini tanıtım videosunun içerisine dahil etti.

Binance’ın vadeli işlem platformunu başlatma planları yeni değil. Şirket CEO’su Chanpeng Zhao, iki hafta önce bu konuyu değerlendirmişti. Geçtiğimiz hafta Binance, vadeli işlemler, opsiyonlar ve sürekli sözleşmeler gibi türev ürün tekliflerini genişletmek üzere JEX Borsasını satın almıştı.

Binance’ın Global Genişlemesi

Binance ABD’nin, blog yazısında açıkladığı üzere, Binance ABD’yi başlatarak ABD pazarındaki faaliyetlerini genişletmeye hazır hale geldiğini ifade ediyor:

“Binance.US hızlı, uyumlu ve güvenli bir dijital varlık pazarı. Küresel Binance ekosisteminin yerel bir ortağı olarak, ABD’deki günlük kullanıcılara Binance’ın sınıfının en iyi teknolojisini, hızını ve uygulanmasını getiriyoruz.”

Binance, Asya kripto pazarında da oldukça etkili oldu ve kripto ticareti için lider bir platform durumunda.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X