Anasayfa Altcoin Ünlü oyuncu filmini tokenize ediyor: Nasıl mı?
koinmedya_brave

Ünlü oyuncu filmini tokenize ediyor: Nasıl mı?

Ünlü oyuncu filmini tokenize ediyor: Nasıl mı?
0

Ünlü Hollywood yıldızı ve Blade’in baş rol oyuncusu Wesley Snipes, gelecek sinema projelerini tokenize ediyor. Wesley Snipes, film finansmanını blockchain teknolojisi sayesinde sağlıyor.


Blade’ın yıldızı filmini tokenize ediyor

Film çekmek istiyorsunuz ama filmi çekecek paranız yok. Filminizin finansmanı için zengin bir kaç isimle görüşmeniz ve finansman için bu zenginleri ikna etmeniz gerekiyor. Blockchain, bu süreci daha da hızlandırabilir ve finansman için kapı kapı gezmenize gerek kalmaz. Blade filminden tanıdığımız ünlü Hollywood yıldızı Wesley Snipes, film projelerinin finansmanı için 25 milyon dolar değerinde tokenize işlemi başlatıyor. Blade’ın kahramanı filmini tokenize ediyor.

Wesley Snipes hayranları, blockchain teknolojisi sayesinde Snipes filmlerinin yapımcısı haline gelebilecek. Eğer film gişe rekoru kırarsa filmin tokenlarını satın alanlar filmin kârından pay da alabilecek.

Lütfen Bkz: Ünlü fenomen Aman Natt, Bitcoin temalı Bollywood filminde oynayacak

Wesley Snipes, sinema projelerini tokenize etmek için Lihtenştayn merkezli blockchain platformu (LCX) ile anlaştı. Yaklaşık 25 milyon dolar değerinde menkul kıymentler tokenı piyasaya sürülecek. Snipes’ın gelecek film projelerinin finansmanında kullanılmak üzere piyasaya sürülecek tokenlara Daywalker Movie Fon’ları (DMF) ismi veriliyor.

DMF, sayesinde Wesley Snipes sinema projelerini tokenize ederek finansmanının daha kolay sağlayabilecek ve dünya geneli fon toplayabilecek. Wesley Snipes ve Blade hayranları ise yeni filmleri keyifle izlerken izledikleri filmlerin tokenları sayesinde para kazanabilecek.

LCX blockchain’i ise sadece ilk token arzında DMF tokenlerini desteklemiyor. Sonrasında da desteğini devam ettirecek. Tokenların işlem bilgilerinin blockchain ağına kaydı ve alım-satım onayı gibi birçok işlem LCX blockchain ağı üzerine kaydedilecek.

Lütfen Bkz: Facebook’tan aldıkları tazminatı Bitcoin’e yatırdılar: Gemini Kripto Borsası ve bir film tavsiyesi

Wesley Snipes’ın sinema projelerini tokenize etmesi Hollywood’daki diğer aktörlere de örnek olacaktır. Johnny Depp, bu konuda aktif bir arayış içerisinde olduğu biliniyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X