Anasayfa Ethereum Ethereum düşüş döngüsünü gerçekten kırıyor olabilir mi?
koinmedya_brave

Ethereum düşüş döngüsünü gerçekten kırıyor olabilir mi?

Ethereum düşüş döngüsünü gerçekten kırıyor olabilir mi?
0

Ethereum düşüş döngüsü sonlanıyor olabilir mi? Altcoinlerin bitmek tükenmek bilmez çilesi ne zaman sonlanacak?


Ethereum düşüş döngüsü bitiyor mu?

Altcoinler uzun zamandır nefes alamıyor. Bitcoin hakimiyet oranı %70’e ulaştı. Altcoin piyasasının lideri olan Ethereum bu yıl en yüksek 360 dolara kadar yükseldi. Ancak Ağustos ayının son gününde zirve değerin yarısının bile altına düşmeyi başardı: 168 dolar.

Ethereum yazı yayına hazırlanırken 182 dolardan işlem görüyordu. Ethereum böylece son 1 hafta içinde dolar bazında %5.87 oranında geri dönüş elde etmiş oldu. Ethereum Bitcoin karşısında daha güçlü bir yükseliş sergiledi. Her ne kadar Ağustos zirvesinden %20 geriye çekilmiş olsa da dip seviyeden %10 rebound yapmayı başardı. Zira şimdilerde 0,0176 BTC seviyesine kadar yükseldi.

Ethereum 20 milyar dolarlık piyassa büyüklüğü ile altcoin piyasasının lideri konumunda.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum düşüş Ethereum düşüş döngüsünü gerçekten kırıyor olabilir mi?

Ethereum’un Bitcoin karşısındaki geri dönüşü son 3 yeşil mumda kendini belli ediyor. Ethereum turuncu çizgi ile gösterilen destek hattından dönmeyi başardı. Ancak şimdi ziyah çizgi ile gösterilen önemli bir direnç seviyesini kırmak zorunda. Tam 1 ay önce yani 9 Ağustos tarihinde 2 kez destek olarak baraşılı bir performans sergileyen 0.01767 BTC seviyesi artık kritik direnç hattına dönüşmüş durumda.

RSI, Haziran ortalarından bu yana ilk kez 50 direncini kırmış durumda. 50 üstü pozitif, 50’nin altı ise negatif bölgeyi temsil eder. Yani uzun zamandan sonra ilk kez boğalar güç kazanmış gibi görünüyor. Ayrıca grafiğin altında yer alan Stochastic RSI ise yükselişin devam edebileceğini işaret ediyor.

Wolfe Oluşumu

Twitter’da CryptoWolf müstear adıyla yazan analiste göre Ethereum ilginç bir oluşumun tam kıyısında. Bitcoin 2019 yılı 8 Şubat’ın boğa sezonunu işaret eden ilk ani çıkışını gerçekleştirdi. Ancak öncesinde alçalan takozu tamamlamayı başarmıştı. Bunun üzerine yükselişe geçen fiyat 24 Şubat’ta formasyonun hedefine uzanmıştı. Bu formasyon teknik analizde Wolfe oluşumu adıyla biliniyor.

Şimdi çok benzer bir durum Ethereum grafiğinde bulunuyor.  Şu an Ethereum alçalan takozu kırabilmiş değil. Eğer takoz hacimli bir şekilde kırılabilirse formasyon bize hedefin önce 215 dolar , sonrasında ise 250 dolar olduğunu belirtiyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X