Anasayfa Ethereum Ethereum 2020 sene sonu yükseliş beklentisi: %100 artış oranı

Ethereum 2020 sene sonu yükseliş beklentisi: %100 artış oranı

Ethereum 2020 sene sonu yükseliş beklentisi: %100 artış oranı
0
koinmedya_googlenews

Ethereum 2020 sene sonu yükseliş beklentisi giderek artıyor. Bir kripto analist, söz konusu dönemde ETH fiyatının 450 doları göreceği konusunda emin konuşuyor. Bir başkası ise 2020 sonunda başlayacak yükselişin yeni bir zirve kaydedeceğini belirtiyor.


Ethereum 2020 sene sonu 450 doları görebilir

Öyle görünüyor ki şimdilik altcoinler geri dönüyor. CoinMarketCap verilerine göre, bu yazının yayına hazırlandığı sıralarda Bitcoin hakimiyeti yüzde 70 olarak yer alıyor. Bu seviyeye ise geçen hafta ortasında son iki senenin zirvesi olan yüzde 71.25’den döndü. Tabii bazı altcoinler inanılmaz bir yükseliş kaydetti. Mesela EOS dün yüzde 12 yükseldi. Ancak tüm gözler Ethereum’da. Çünkü ETH, kripto paraların alt kümesinin nereye doğru gideceğini belirleyecek.

Ethereum iki gün art arda Bitcoin’i geride bırakmayı başardığı için, analistler de ETH hakkında artık boğa görüşüne dönmeye başladılar.

CryptoWolf isimli analiste göre, Ethereum şu an Bitcoin’in 2013’ün sonu ve 2016’ın başlarında geçtiği yolu izliyor. Tweetinde paylaştığı grafikte de gösterdiği gibi, Ethereum da Bitcoin’in ilk piyasa döngüsünde olduğu gibi parabolik koşu yaşadı, boğa tuzağı gördü, ardından çöküş, dip yaşanan birikim ayı ve son olarak da “mini ralli” yaşadı. Bunun sonucunda da yatırımcılar yeniden ayı görüşüne döndüler.

CryptoWolf şöyle yazdı: “Piyasa döngüsü, maksimum getirinin kilit noktası. BTC vs ETH.” Bu tweetle birlikte Bitcoin ve Ethereum fiyat grafiklerini kıyaslayan bir şema paylaştı.

Peki, bu karşılaştırma Ethereum ile ilgili bize ne gösteriyor. Analist, ETH’nin ilk önce 150 dolar bölgesini test edeceğini, daha sonra da dipten sıçrama yaparak bir sonraki boğa piyasasını başlatacağını belirtiyor. Bunun sonucunda da 2020 yılı sonunda yüzde 150 artış ile Ethereum fiyatı 450 doları görebilir.

CryptoWolf’un analizine bir destek de iyi bilinen analistlerden Rekt Capital’den geldi. Rekt Capital, cevap olarak bu analiz ve karşılaştırmanın çok anlamlı olduğunu yazdı. Ona göre ETH ve BTC fiyat hareketleri 2019’un büyük bir bölümünde korelasyon içinde oldu.

Rekt Capital de söz konusu tweeti referans alarak, bu hesaplamaların meyve vermeye başlaması ile Ethereum fiyatının yakın bir zamanda 360 doları göreceğinden emin konuşuyor. Bu yükseliş ile yeni tüm zamanları en yüksek fiyatına doğru tırmanışın başlayacağını ifade ediyor. Bunu da 2020 yılı sonunda beklediğini kaydediyor.

2015’te Bitcoin’de olduğu gibi ETH de dip dönemi geçiriyor

CryptoWolf’in tahmin ve teknik analizi, Ethereum boğalarında artan görüş ile uyumlu. Piyasanın ikinci en güçlü kripto parasının boğaları, ETH’nin hayatının ilk büyük ayı piyasasını yaşadığını düşünüyor.

Finans ve teknoloji merkezli PISA Research’ta endüstri yorumcusu ve yöneticisi olan Patrick McCorry, son üç tweetinde Ethereum hakkında konuştu. Ona göre, “Ethereum şimdi Bitcoin’in 2015’in ortalarında yaşadığı durumu yaşıyor.” Çünkü artan sayıda geliştirici akını ve girişimci ilgisine rağmen ETH fiyatı 1,400 dolarlardan 175 dolara kadar kocaman bir düşüş yaşadı.

Kaynak

X