Anasayfa Altcoin EOS teknik analiz : EOS yakaladığı momentumu koruyabilecek mi?
koinmedya_brave

EOS teknik analiz : EOS yakaladığı momentumu koruyabilecek mi?

EOS teknik analiz : EOS yakaladığı momentumu koruyabilecek mi?
0

EOS teknik analiz : EOS yakaladığı momentumu koruyabilecek mi?  Son bir haftada %16’dan fazla artış gösteren EOS, Top 10 kripto paranın en çok kazandıranı oldu.


EOS teknik analiz : EOS yakaladığı boğa atağını sürdürebilecek mi?

 

Son bir haftadır gösterdiği performansla, top 10 kripto para arasında %16’dan fazla artışla yatırımcısına en çok kazandıran kripto para olan EOS, yükselişini sürdürüyor.

EOS fiyat analizi

EOS / USD bir günlük grafik

-Son 3 ayda %50’den fazla değer kaybederek yatırımcısını oldukça üzen EOS, son bir haftada atağa kalkarak 3,19 dolardan 3,90 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. An itibariyle 3,85 dolardan el değiştiren EOS’da toparlanma süreci devam ediyor .

– EOS’un yukarı yönlü direnç noktalarına şöyle bir göz attığımızda, karşımıza gerçekten güçlü direnç noktaları çıkıyor. EOS’u sırasıyla 4 $, 4,45 $ ( 100 Günlük EMA). 4,70 $ ( 200 Günlük EMA), 4,86 $ ve 5 dolarlık direnç noktaları bekliyor. Ancak EOS’un özellikle 100 günlük ve 200 günlük EMA noktalarını geçmesi halinde, bu noktaların EOS için güçlü birer destek noktasına dönüşeceğini de belirtmeliyiz.

– EOS’un alt destek noktalarını incelediğimizde ise, 3,50 $, 3,20 $, 3 $, 2,65 $ ve 2,50 dolar bantlarından girilmiş alım emirleriyle karşılaşıyoruz.

– EOS an itibariyle yüksek bir ticaret hacmine sahip olmasa da, hacmin giderek arttığını görüyoruz.

– Son olarak EOS’un Göreceli güç endeksi yani RSI verilerine göz attığımız da, RSI göstergesinin 50 puan bandının üzerinde seyrettiğine şahit oluyoruz. Bu da EOS pazarının, hali hazırda hala boğa momentumunun etkisi altında hareket ettiğinin bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

EOS fiyat analizi

Makaleyi toparlayacak olursak, EOS’da ki bu boğa momentumunun önümüzdeki süreçtede devam edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca bir kaç gün önce öngördüğümüz şekilde Bitcoin hakimiyetinin de düzeltme yaptığı bugünlerde EOS’da ki bu olumlu atmosferin, diğer altcoinlere de sirayet edebileceği kanısındayız. Bu sebeple ilerleyen günlerde bir kelebek etkisine tanıklık edebiliriz.

Sağlıcakla kalın.

İlgili haber: Bitcoin hakimiyeti yükseliyor ama yakında düzeltme yapabilir

koinmedya_brave
Etiketler:
X