Anasayfa Altcoin Nedir bu Bitcoin Cash’in 300 dolarla imtihanı!
koinmedya_brave

Nedir bu Bitcoin Cash’in 300 dolarla imtihanı!

Nedir bu Bitcoin Cash’in 300 dolarla imtihanı!
0

Bitcoin Cash’in 300 dolarla imtihanı mı desek yoksa dansı mı desek bilemedik. Ancak şu var ki Bitcoin Cash 300 doları bir kez daha terk etmek üzere. Ve bu sefer yön yukarısı olmayabilir.


Bitcoin Cash’in 300 Dolarla Dansı

Bitcoin Cash etkileyici bir haftasonu geçirdi. 284 dolardan başladığı haftasonu süresince 310 doları test etti ve bu zaman dilimini 300 doların üzerinde terk etmeyi başardı. Ancak haftanın ilk iş günü Bitcoin’deki kayıplar BCH’ı da etkiledi ve varlık 300 dolara kadar geriledi.

310 dolar seviyesi Eylül ayı zirvesi olarak kayıtlara geçti. Ancak Ağustos ayı verilerine baktığımızda Bitcoin Cash’in daha büyük zirveler yakaladığına şahit oluyoruz. BCH 350 dolar seviyesinden ay sonunda 270 dolara kadar geriledi.

BCH/USD 4 Saatlik grafik

Bitcoin Cash'in 300

Ağustos ayı ilk yarısındaki yükseliş sırasında ideal birer destek olarak hareket eden 50 ve 100 periyotlu (4h) hareketli ortalamalar, ayın ikinci yarısında dirence dönüştü. Şimdilerde ise bu iki eğrinin 300 dolarda düğümlendiğini görüyoruz. Tam da fiyatın oluştuğu değerde!

Grafikte Bitcoin Cash’in 300 doları hem yukarıdan hem de aşağıdan kaç kere test ettiğini saymak neredeyse imkansız. Fiyat bu değerin altına düştüğünde alıcılar, üstüne çıktığında ise satıcılar güçleniyor. 300 dolar hattı adeta fiyatı kendine çeken bir cazibe merkezine dönüşmüş durumda.

Yukarıdaki grafikte yeşil çizgi ile gösterilen yükselen destek hatları kısa vadeli olarak gözlemlenmesi gereken hatlar. Satıcıların yeniden atağa kalkması durumunda bu destek hatları kırılacak ve kripto paranın hakim yönü belli olacak.

Teknik açıdan ele alındığında Bitcoin Cash’in 300 doların altına doğru yönlendiği açık. Yani satıcı baskılı bir seyir izliyor ve düşüş olasılığı yükselme olaslığına göre daha baskın. Grafiğin altına yerleştirilmiş olan RSI göstergesi düşüş eğilimini doğruluyor. RSI 50 değeri üzerinde tutunmayı başarabilirse bu gidişat sonlanabilir. Ancak olasılık olarak zayıf görünüyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız doğrultusunda yapmanız en doğru seçenek olacaktır.

Bitcoin Cash hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X