Anasayfa Bitcoin BTC analizi: Bitcoin 10 bin dolar desteğinin kırılması demek BTC=8500 dolar demek
koinmedya_brave

BTC analizi: Bitcoin 10 bin dolar desteğinin kırılması demek BTC=8500 dolar demek

BTC analizi: Bitcoin 10 bin dolar desteğinin kırılması demek BTC=8500 dolar demek
0

BTC analizi: Bitcoin 10 bin dolar desteğinin kırılması demek BTC=8500 dolar demek. Peki senaryonun gerçekleşme ihtimali nedir? Uzman görüşleri neler?


Bitcoin 10 bin dolar desteğini kırarsa 8500 doları görebilir!

 

Bitcoin piyasalarında anormal hareketlilik devam ediyor. Cuma günü 10.900 dolara kadar çıkan Bitcoin, uzun zamandır kırılamayan 12.000 dolar direncinin kırılabileceği yönündeki inançları tazelesede işler istenildiği gibi gitmedi.

İlgili haber: Bitcoin kritik hafta sonlarından birini mi yaşayacak?

10.900 dolardan aşağı kıran BTC, yaklaşık 750 dolar kayıp yaşayarak, bugün sabah saatlerinde CoinMarketCap verilerine göre, 10.158 doları gördü.

bitcoin 10 bin dolar

Dün yeni bir analiz yayımlayan ünlü analizci Nebraskangooner, analizinde çarpıcı noktalara değindi. Nebraskangooner haftalık kapanışı izlediğini ve bu kapanışın 7 SMA’nı altında gerçekleşmesi taktirde BTC için mantıklı hedefin 8.5K dolar olacağını belirtti.

https://twitter.com/nebraskangooner/status/1170701675465756672?s=20

”Haftalık kapanışının nerede olacağını gözlemliyorum.

Eğer kapanış 7 SMA’nın altında gerçekleşirse bunun anlamı, BTC’nin aşağı yönlü direnç noktalarını tekrardan test edeceği şeklindedir. Akabinde bir sonraki mantıklı hedef, mavi çizgiyle görebileceğiniz 25 SMA ortalaması yani 8.500 dolar olacaktır.”

Nebraskangooner’ın da bahsettiği haftalık kapanış 7 günlük hareketli ortalamanın altında gerçekleşti ve BTC sabah saatlerinde derin bir kırılma yaşadı. Nebraskangooner çizdiği senaryonun gerçekleşebilmesi için önünde sadece 10.000 dolar desteğinin kırılması kaldı. Bitcoin eğer bu desteği de güçlü bir şekilde kırıp 9700 dolar bandına girerse, ünlü analizcinin de öngördüğü gibi yakın bir gelecekte, BTC için 8500 dolar seviyelerini konuşuyor olabiliriz.

Sonuç olarak teknik analiz göstergeleri kullanarak pek çok senaryo çizilebilir. Ancak buradaki en kritik nokta, kripto para sektörüyle en uyumlu göstergeleri seçebilmektir. Bildiğiniz gibi kripto para sektörü henüz çok yeni olduğundan, bu sektörde hangi göstergelerin daha iyi çalıştığı konusu hala muallaktadır. Bu durumu yatırımcının lehine çevirebilmek için de tecrübe şart. Tam da bu noktada KoinMedya Ailesinin tecrübeli analizcisi Süleyman Bey devreye girmektedir. Sizlere Süleyman Bey’in her sabah günlük olarak yayımladığı analizlerini takip etmenizi tavsiye ederiz. Bugünkü yazısına ilgili haberden ulaşabilirsiniz.

İlgili haber: Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor

 

koinmedya_brave
Etiketler:
X