Home Altcoin Altcoinler yükselecek mi? Altcoin marketcap analizi
koinmedya_brave

Altcoinler yükselecek mi? Altcoin marketcap analizi

Altcoinler yükselecek mi? Altcoin marketcap analizi
0
fairspin_banner

Altcoinler yükselecek mi, yükselecekse ne zaman? Bugünkü yazımızda, altcoin marketcap analizi doğrultusunda,neredeyse iki yıldır ayı trendinin etkisinden kurtulamayan kripto paralar için “altcoin sezonu” ihtimalini yorumlamaya çalıştık.


2019’da altcoinler yükselecek mi? 

Bitcoin, 2019’da muhteşem bir performans sergilerken, altcoinler neredeyse iki yıldır ayı piyasasının etkisinden kurtulamadı. Bitcoin, Ocak 2018’den bu yana kaybettiği değerin yaklaşık %50’sini telafi etti ancak, altcoinlerin elde ettiği kazanım BTC’ye kıyasla çok daha az oldu.

Ancak, genel duyarlılık giderek daha olumlu bir hale dönüşmeye başladı. Çoğu kripto meraklısı, altcoinler yükselecek mi diye merak ederken, bir çoğu da gelecekte fiyat artışlarına işaret eden “altcoin sezonu” bekliyor.

Eğer önceki hareketler bir kıstas olarak kullanılırsa, yakında alternatif kripto paraların fiyatında önemli artışlar görebiliriz. Şimdi grafiklere bir göz atalım ve böyle bir hareketin mümkün olup olmadığını anlamaya çalışalım.

Mevcut alternatif kripto para piyasasının toplam değeri (ALTCAP) önemli bir desteğin üstünde yer alıyor. Ayrıca son zamanlarda bir miktar ivme kazandı ve büyük olasılıkla bir yükseliş paterni oluşmaya başladı.

Peki Bitcoin dışındaki kripto paralar artacak mı?

2018 ve 2019 Altcoin marketcap karşılaştırması

altcoin marketcap

ALTCAP, Aralık 2018’den sonra yükseliş eğiliminde olup %80 oranında arttış kaydetti. Bununla birlikte, 2018’de en yüksek seviye olarak 518 milyar dolara ulaşan ALTCAP, şu anda 80 milyar dolar civarında ve bu da %85’lik bir düşüşü gösteriyor.

Altcoinler yükselecek mi sorusuna geçmeden önce, altcoin marketcap verilerini analiz edelim:

En yüksek seviyeye geri dönebilmesi için mevcut seviyelerden yaklaşık 8 kat artış göstermesi gerekiyor.

Fiyat hareketine daha yakından baktığımızda, şu anki seviyesinde 77 milyar dolarlık bir destek alanı görüyoruz.

altcoin marketcap

Biraz daha uzun bir zaman dilimi ise 67 milyar$’dan daha da güçlü bir destek olduğunu gösteriyor ki bu da 0.786 fib seviyesine tekabül ediyor.

altcoinler-yukselecek-mi-

Aynı zamanda mevcut değer, 2018’de başlayan yukarı yönlü hareketin devam edeceğini gösteren bir geri dönüş başlangıcı için çok uygun bir noktada.

Esasen değer, 29 Ağustos ve 6 Eylül’de, çift dip yaptı. Çift dip, bir tersine dönüşün başlayabileceğini gösteren bir yükseliş formasyonu olarak kabul ediliyor.

Dahası değer, bir miktar ivme kazanmaya başlamış gibi görünüyor. Ve bunu, 15 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıkarak yapıyor.

altcoinler-yukselecek-mi-

Ayrıca, 30 günlük MA’ya yaklaşıyor ve bu seviyenin üzerine ise Temmuz ayından bu yana ulaşamadığı görülüyor.

Eğer bu seviyenin üstüne çıkması durumunda, altcoinler yükselecek mi sorusuna olumlu bir cevap verilebilir. Burada, yeni bir yukarı yönlü hareketin başlayacağı ve daha fazla artışın gerçekleşeceği söylenebilir.

Son olarak; altcoinlerin piyasa değeri, neredeyse iki yıldır azalırken, şu sıralar çok önemli destek seviyelerinin üzerinde bulunuyor.

Mevcut seviyelerin biraz altında çok güçlü bir destek daha var ve bu, olası bir geri çekilmeden önce, ciddi anlamda meydana gelebilecek bir hızlı düşüş riskini azaltacak.

Altcoinler hakkında daha fazlası için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X