Anasayfa Altcoin Altcoinler aşırı satış bölgesinde – Demek ki geri dönüş yakın!
koinmedya_brave

Altcoinler aşırı satış bölgesinde – Demek ki geri dönüş yakın!

Altcoinler aşırı satış bölgesinde – Demek ki geri dönüş yakın!
0

Altcoinler aşırı satış bölgesinde. Üstelik Bitcoin hakimiyeti de bir miktar gerilemeye başladı. Bütün bu veriler ışığında analistler altcoinler için iyi günlerin geleceğinin işaretlerini görüyor.


Altcoinler aşırı satış yaşıyor

Bitcoin hakimiyetinde ağzı açık bırakan bir yükseliş trendinden sonra, şimdi de gözler yeniden altcoinlere çevrildi. Öyle görünüyor ki son birkaç günde kripto paralar Bitcoin’e karşı güç kazanmaya başladı. Bunun sonucunda da Bitcoin hakimiyetinde yüzde 71.2’den yüzde 69.7’ye bir miktar gerileme yaşandı.

Tabii bu düşüş çok fazla değil ve bazılarına göre hiçbir şey ifade etmiyor da olabilir. Ancak bazı analistler, altcoinlerin artık güç kazanmaya hazır olduğu konusunda ikna oldu. Şimdi bunlara daha ayrıntılı bakalım.

Adaptive Capital’den Willy Woo, Ağustos’ta yaptığı açıklamada, altcoinlerin sonunda “destek bölgesine doğru yol aldıklarını” söylemişti. Bu desteğe doğru yönelen trend Eylül’ün başlarında da devam etti.

Önde gelen bir on-chain analisti Willy Woo, altcoinlerin Bitcoin karşısındaki piyasa değeri grafiğinin “iki haftadır 6.5 yıllık destek çizgisini test ettiğini” söyledi. Ona göre bu çizgi henüz kırılmadı ve kırılmaya doğru ilerliyor. Dahası, bu grafikteki haftalık RSI da “tüm tarihi boyunca olmadığı kadar fazla aşırı satış” gösteriyor.

Willy Woo, kripto para traderlerin “altcoin sezonu” diye tanımladıkları durum konusunda hiçbir şey söylemedi. Sadece altcoinlerin bir miktar sıçrama yaşayacağını belirtiyor.

Twitter’de 100,000 takipçisi olan önemli analistlerden “The Crypto Dog” ise Bitcoin karşısında düşüşte olan altcoinlerin piyasa değerinin yakında bu gerileme trendini kıracağını beliriyor. The Crypto Dog ise Woo’dan farklı olarak “altcoin sezonu” ifadesini kullanıyor ve yakında başlayacağını söylüyor.

The Crypto Dog, tweetinde “Altcoin sezonu ne zaman?” diyerek soruyor ve kendisi de “Yakında” diye cevaplıyor.

https://twitter.com/TheCryptoDog/status/1170937110188048384?s=20

Bitcoin merkezli piyasa

Her ne kadar teknik veriler altcoinlerden taraf işaretler verse de, piyasadaki söylem hala Bitcoin merkezli olarak kalmaya devam ediyor.

Mesela Morgan Creek Digital ortakların Anthony Pompliano, daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin hakimiyetinin yükselmeye devam edeceğini söylemişti. Pompliano kesin bir rakam vermiyor. Ancak şirketinin endeksi, buraya dokuz lider altcoin de dahil, hakimiyet oranını şu an olduğu yüzde 80’den yüzde 95’e çıkmasını bekliyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X