1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Haftanın en iyi çıkış yakalayan 5 kripto para projesi
koinmedya_brave

Haftanın en iyi çıkış yakalayan 5 kripto para projesi

Haftanın en iyi çıkış yakalayan 5 kripto para projesi
0
fairspin_koinmedya

Haftanın son gününde sizlere bu haftanın en iyi çıkış yapan 5 kripto para projesinden bahsedeceğiz.
Ancak onun öncesinde Fed Başkanının açıklamalarına kısaca bir bakalım.


 

Bu hafta en iyi çıkış yapan 5 kripto para

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Federal Reserve’in kendi dijital para birimi üzerinde herhangi bir çalışma yapmadığını ifade ediyor. Siber güvenlik konularının merkez bankalarını kendi dijital para birimlerini piyasa sürmeleri noktasında bir caydırıcılık özelliği taşıdığını belirten Powell, raporlara bakılırsa Çin’in dijital para birimini Kasım ayı başlarında başlatacağını vurguluyor. Çin dijital para birimi başarılı olursa, diğer merkez bankalarını rekabete ayak uydurmak için kendi kripto paralarını çıkarmak zorunda bırakabilir.

İlgili haber: FED merkez bankası kripto parasını riskli görüyor ya Çin?

Önümüzdeki birkaç ay içinde sıralanan ve kripto para birimleri için olumlu olabilecek birkaç önemli olay karşımızda olacak. İlk önemli olay, bu ay sonunda Bakkt vadeli işlemlerinin başlaması. Boğa koşusunu başlatmadan önce boğaların toplanmasını sağlayacak bir olay bu. Ayrıca boğa-ayı mücadelesinde boğalar ellerine önemli bir koz geçirmiş olacaklar. Bu nedenle ilk birkaç gün boyunca fiyatın yüksek seviyelerde kalmasını bekliyoruz. Yükseliş trendinin yeniden başladığını doğrulayacak kritik seviyeleri bulmak için gelin şimdi bu haftanın en iyi 5 kripto para çizelgelerine bir bakalım.

En iyi 5 kripto para içerisinde XMR / USD

Bu haftanın en iyi 5 kripto para içerisinde Monero (XMR), büyük bir artışla önde gelen kripto para birimleri arasında en iyi performans sergileyen kripto paralardan biri. Son yedi gün içinde yüzde 15 artış gösterdi. Bu yükseliş, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor mu, yoksa bu satışa sunulacak başka bir geri çekilme mi? Grafiğini analiz edelim.

XMR / USD

XMR / USD kuru azalan bir kama paterni oluşturdu. Fiyat kamadan koparsa, 98 dolara ve bunun üzerindeki seviye olan 120 dolara kadar çıkabilir. Bu nedenle, yatırımcılar kamanın üstünde yakın bir zamanda alım yapabilir ve 65 dolarlık seviyede kaybı durdur emri verebilir.

Varsayımımızın aksine, fiyat kama üzerinde devam edemezse, ayılar yine fiyatı alta doğru çekmeye çalışacak. Böyle bir hareket büyük bir azalışa neden olacak ve hatta fiyatın 40 dolara düşmesine neden bile olabilecek. 60 dolarlık küçük destek olsa da kırılmasını bekliyoruz.

Kısa vadede, her iki hareketli ortalamada düz ve RSI orta noktanın hemen altında yar alıyor. Bu durum konsolidasyona işaret ediyor.

Ayrıca bakınız:Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

EOS / USD

En iyi 5 kripto para içerisinde EOS, en iyi ikinci performans sergileyen ve son yedi gün içinde % 10’un üzerine çıkan bir kripto para. Bu ölü bir kedi sıçraması mı yoksa sürdürülebilir bir rallinin başlangıcı mı? Grafiğini analiz edelim.

 

EOS / USD kuru şu anda azalan bir kanalda düzeltme yaşıyor. 20 haftalık EMA kademeli olarak aşağı doğru eğiliyor ve RSI negatif bölgede yer alıyor. Bu durum ayının biraz daha üstünlüğü elinde tuttuğu anlamına geliyor.

Ancak, boğalar desteği 3.1534 dolardan koruyorlar. Her ne kadar bu seviye bu yılın Mart ayının başından bu yana üç kez test edilmiş olsa da, ayılar onun altına kadar fiyatı çekemedi. Eğer boğalar pariteyi inen kanalın üzerine itebilirse, bu durum pozitif bir işaret olacak. Başta izleyeceğiniz bir sonraki seviye 4.8719 dolar. Her iki hareketli ortalama bu direncin hemen altında bulunuyor. Dolayısıyla, 4.8719 dolarlık bir kırılma yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterecek. Hedef, orta vadede 9 dolara geri dönüş olacak.

Ayrıca bakınız:EOS coin düşüş baskısından kurtulabilecek mi?

BCH / USD

İkinci en büyük fantezi spor hizmeti Fanduel, üyelerin hesaplarını doldurması için Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere kripto para birimleri için destek ekledi. Dünyanın en büyük Bitcoin Cash konferanslarından biri, Townsville, Avustralya’da yapıldı. Bu yerde, kripto kullanımının arttığını gösteren dijital para birimi ödemelerini destekleyen çeşitli satış noktaları bulunuyor. Temel cephede, Bitcoin Cash‘in lider geliştiricisi, ağın iki megabayt veya daha büyük boyutta büyük işlem bloklarını işleyemediğini vurguluyor.

En iyi 5 kripto para içerisinde BCH / USD kuru baş-omuz (H&S) modelinin boyun çizgisinden sıçramaya çalışıyor. Bu durum, boğaların bu destek seviyesini koruduğunu gösteriyor. Ancak, fiyatı sağ omuzun üstünde 360 dolara getirmedikleri sürece, ayıların tekrar yakadan aşağıya inmeye çalışacağını tahmin ediyoruz. Eğer kur yaka çizgisinin altına düşerse, fiyatı 105 dolara sürükleyebilecek düşüş H&S modelini tamamlayacak.

 

Diğer taraftan, eğer boğalar fiyatı 360 doların üzerine çıkarırsa, fiyatın ivme kazanması ve 515,35 dolara yükselmesi muhtemel. Bu seviyenin kırılması, yükseliş işareti olan düşüş eğilimini geçersiz kılacak. Yatırımcılar bir aradaki uzun pozisyonları başlatabilir ve boyun çizgisinin altındaki duraklarla 360 doların üzerinde bir kapanış gerçekleştirebilir.

BTC Baskınlığı

Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti geçtiğimiz hafta % 70’e yakın kaldı. Bitcoin’in baskınlığındaki bu sürekli yükseliş çoğu altcoin’in mücadelesini kırdı. Riskten korunma fonu yöneticisi ve Blockroots’un kurucu ortağı olan Clark ilginç bir şekilde, Bitcoin yeni seviyelere çıktığında veya baskınlığı % 40’ın altına düştüğünde altcoin rallisinin başlayacağına inanıyor. Bununla birlikte, Bakkt’ın tarihinin yaklaşmaya başlamasıyla birlikte, spot ışığın önümüzdeki birkaç hafta boyunca Bitcoin’de kalması muhtemel. Son zamanlarda göze çarpan olay, 94 bin 504 BTC gizemli işlemiydi. Bu, alıcının cüzdanını bir borsaya ait olmayan en zengin Bitcoin adresini yaptı. Önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin fiyat hareketliliği artacak mı? Baş aşağı ve yukarı olarak izlenmesi gereken kritik seviyeler nelerdir? Grafiğe bakalım.

Ayrıca bakınız:Bitcoin hakimiyeti yükseliyor ama yakında düzeltme yapabilir

BTC / USD

BTC / USD kurundaki simetrik üçgenin trend çizgisindeki keskin sıçramayı hepimiz seviyoruz. Bu, parite 9 bin 80 dolarlık güçlü desteğe daldığında boğaların birikimini göstermekte. Kripto para birimi şimdi simetrik üçgenin aşağı yönlü çizgisine kadar yükselebilir. Üçgenin kırılması, 15 bin 376,96 dolarlık fiyat hedefine sahip olumlu bir işaret olacak. Bu nedenle, yatırımcılar düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapanışta alım yapabilir ve 9 bin dolarlık kaybı durdur emri verebilir. Eğimli hareketli ortalamalar ve 50’nin üzerindeki RSI, boğaların avantajı koruduğunu gösteriyor.

Fiyat, mevcut seviyelerden veya üçgenin aşağı yönlü trend çizgisinden ters yönde dönmesi ve 9 bin 80 doların altına düşmesi durumunda yükseliş görüşümüz geçersiz olacak. Böyle bir hareket hissiyatı azaltacak. Böyle bir durumda fiyat da 7 bin 451,63 – 7 bin 337,78 dolarlık destek bölgesine düşebilir. Bu bölgeye doğru bir iniş hareketi, 2019’da yeni bir yüksek ihtimalini azaltacak.

DASH / USD

Bu haftanın en iyi 5 kripto para içerisinde Dash (DASH), kripto para ATM’lerinde uzmanlaşmış IQ CashNow ile ortaklık kurdu. Bu hamle, Dash’i kabul eden ve 250’den fazla ATM’yi entegre eden 1000’den fazla satıcıyı bünyeye ekleyecek. Dash Yatırım Vakfı, Dash ağı adına yatırım yapmaya başlamayı planlıyor. Temelleri iyi görünmekle birlikte, grafik ne yansıtıyor? Hadi bir bakalım.

Ayrıca bakınız:DASH fiyatı bugünlerde bir sürprize imza atabilir

En iyi 5 kripto para

Ağustos ayının son haftasında, DASH / USD kuru düşüş eğiliminin yüzde 78.6 Fibonacci düzelme seviyesinin altına düştü. Genellikle bunu yüzde 100 geri çekilme izler ve bu durumda fiyat da 58.49 dolara düşer. Yeni yılın en düşük seviyesine yapılacak bir geri çekilme çok büyük bir olumsuzluk olacak.

Şu anda, boğalar geri çekilmeye çalışıyor. Bu geri çekiliş önceki desteğe direnç göstererek 95.4264 dolarlık seviyeyi direnç olarak gösteriyor. Bu seviyenin üzerinde, bir sonraki direnç aşağı inen hareketli ortalamalarda olacak. Kripto para birimindeki zayıflık nedeniyle, yatırımcıların aralardaki değerlerde kalmalarını öneririz. Bir işlem emri vermeden önce yeni bir satın alım kurulumunun oluşmasını bekleyeceğiz.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0