Anasayfa Bitcoin Erik Voorhees’in kripto piyasası yorumu ve Bitcoin fiyat tahmini
koinmedya_brave

Erik Voorhees’in kripto piyasası yorumu ve Bitcoin fiyat tahmini

Erik Voorhees’in kripto piyasası yorumu ve Bitcoin fiyat tahmini
0

Erik Voorhees, kripto para piyasası ve Libra hakkında Gary McFarlane’in sorularını cevaplandırıyor ve yıl sonu Bitcoin fiyat tahmininde bulunuyor. Voorhees’in kripto piyasası ve Libra hakkındaki yorumu ise dikkat çekiyor.


Shapeshift’in CEO’sundan kripto piyasası yorumu ve Bitcoin fiyat tahmini

Kripto para analisti Gary McFarlane, Shapeshift’in kurucusu CEO, Erik Voorhees ile önemli bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Voorhees’ın Libra ve kripto para piyasası hakkındaki iddialı yorumu dikkat çekiyor ve Voorhees Bitcoin fiyat tahmininde bulunuyor. Erik Voorhees’e göre kripto paralar reel ekonomik sistemde devrim gerçekleştiriyor ve merkezi otoritelerin konumunu sarsıyor.

Voorhees, Libra’nın reel  ekonomide deprem etkisi yaptığını ileri sürüyor ve bu durumu “yer yüzüne çarpan meteor” kavramı ile nitelendiriyor. Voorhees’in açıklamaları şu şekilde: Libra projesi açıklandıktan sonra Libra’nın sadece dolara bire bir sabitlenmiş stabil coin projesi olmadığını gördük. Libra, uluslar üstü ve küresel bir para birimi olmak istiyor. Bu nedenle Libra, devletlerin düşmanca tutumları ile karşılaşıyor. Merkezi otoriteler, Libra projesinin ya iptal edilmesini ya da kontrol edilmesi istiyor ve bu konuda baskı yapıyor. Voorhees, Libra hakkında iddialı bir öngörüde bulunuyor ve mevcut hali ile Libra’nın piyasaya sürülmesine izin verilmeyeceğini düşünüyor.

Lütfen Bkz: FED başkanından Libra ve kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar

McFarlane: Bitcoin bir dijital altın olarak Satoshi’nin öngördüğü değişim aracı olma özelliğini terk mi edecek? Ölçeklendirme sorununu çözebilecek mi?

Voorhees: Bitcoin şu ana kadar perakende ödemelerde yoğun olarak kullanılmasa da nasıl değerli olunabileceğini bize gösterdi. Herhangi bir blockchain’in tüm kullanım durumlarında optimum çalışacağı kanısında değilim. Doğal olarak farklı alanlarda uzmanlaşmış blockchain’ler olacaktır. Kısaca Voorhess, bazı kripto paraların değer birikim aracı bazılarının ise değer saklama aracı olarak kullanılacağını ileri sürüyor.

Voorhees, röportajın sonunda Bitcoin fiyat tahmininde bulunuyor ve yıl sonu için 20 bin dolarlık seviyeyi dillendiriyor. Erik Voorhees, Bitcoin fiyat tahmini konusunda genellikle yanıldığını söylemekten de çekinmiyor. 2020 yılındaki halving (yarılama) hadisesinden dolayı yeni bir Bitcoin balonunun yaşanacağını iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyatları ne yapacak? CME gap’ını doldurabilir mi?

Kaynak

koinmedya_brave
X