Anasayfa Bitcoin Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?
koinmedya_brave

Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?

Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?
0

Bitcoin neye hazırlanıyor. Üç günlük kırmızı renkli kapanışın ardından destek bulan fiyat sanki, günlerdir takıldığı her seviyeyle vedalaşıyor gibi.


Bitcoin neye hazırlanıyor

Bitcoin neye hazırlanıyor acaba? Yoğun bir toparlanma telaşı izliyoruz. Üç günlük kırmızı mumlu kapanışının ardından dün gelen yeşil mum ile günlük grafikte destekte bulunan fiyatın, yukarı yönde yoluna devam devam etmek için iştahlı olduğunu görüyoruz.

Finansal piyasaların açılacağı günün sabah saatlerinde analizini yaptığımız BTCUSD ikilisinde genel tabloda işler halen daha yolunda. Fiyatın hareketli bir seyir izlemesi, yol almak istediğini bize anlatıyor. Dünkü yeşil mumlu kapanışı da bunu teyit ediyor. Şimdi fiyat ve mumlar bize neler anlatıyor ona bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin çıkamayan fiyat düşer

Teknik olarak;

Bitcoin neye hazırlanıyor Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?

  • H4 zamanlı grafikte aslında fiyat çok güzel bir AB=CD hareketiyle aşağı yönde devam edecek gibi görünüyor. Ancak fiyat akışındaki yukarı yönlü ivmelenme isteği göze çarpıyor. Sanki 10.500-10.600$ bandıyla vedalaşmak ister gibi bir hareketlilik içinde görüyoruz. Bitcoin neye hazırlanıyor acaba demekten kendimiz alamıyoruz.
  • Aynı zamanda, şu dakikalarda bu seviyelerde bulunan MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının üzerine çıkmaya çalışıyor. Devamı gelmesi halinde ise sonraki hedefi kuşkusuz 10.800$ seviyesi olacaktır. Bu civarlarda, son günlerde birçok destek direnç bölgesi yaptığı için, ansızın ivmeli bir uzun mum ile meseleyi hallettiğini görebiliriz. Bitcoin neye hazırlanıyor sorumuza yanıt bulmuş oluruz.
  • Fiyatın MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının üzerine çıkamaması veya orada tutunamaması durumda ise aşağı yönde hızlanacak bir akış görebiliriz. Bunun sonucunda AB=CD eşitliğine göre 9.800$’dan sekecek fiyatın, Fibo23 yani 10.000-10.100$ ve MA100 (sarı) hareketli ortalamamızın da bulunduğu bölgeye doğru yolculuğumuz başlayabilir.
  • İhtimalleri özetlersek;
  • Aşağı yönlü hareketlenmelerde, Fibo23 yani 10.000-10.100$ ve MA100 (sarı) hareketli ortalama seviyesi hala masada. Bu bölgenin aşılmasıyla 9.400$ seviyesine kapı açılabilir.
  • Yukarı yönlü hareketlenmelerin ivme kazanması durumunda ise, MA200 (kırmızı) HO seviyesinin üstünde kalıcılık için, aylık pivot olan 10.800$’ın da üstüne çıkılması lazım. Sonrasında fiyatın önce Fibo61 yani 11.200$ ve dahası 11.700$-11.800$ seviyelerine gelmesi beklenebilir.
  • Stoch osilatörümüz son düşüşle yaptığı salınım, değerleri dip seviyesine çekti. Toparlanmaya yolunda bir seyir izliyoruz.

Günlük grafikte;

Bitcoin neye hazırlanıyor Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?

  • BTCUSD ikilisinin halen daha MA100 (sarı) hareketli ortalamasının üstünde fiyatlanması olumlu düşünmemiz için bir neden. BTCUSD neye hazırlanıyor, bunun peşindeyiz.
  • Dünkü yeşil mum kapanışının ardından bugün gördüğümüz istekli fiyat hareketleriyle TOBO (ters omuz-baş-omuz) formasyonunun oluştuğunu izliyoruz. Bunun çalışmasıyla fiyatın yukarı yönlü yoluna devam edeceği açık. Üçgen formunun sonlarına yaklaştıkça ihtimallerimiz de her geçen gün azalıyor.
  • Osilatörümüz dünkü yeşil mumlu kapanış ile yönünü yukarı yönde aşırı bölgesine çevirmiş gibi duruyor.

BTCUSD neye hazırlanıyor sorusuna cevap aradığımız ve ihtimallerin her geçen gün tükendiği, yolun sonuna iyice geldiğimiz günlerdeyiz. Bugünler, fiyatın kendine bir yön çizeceğine şahitlik edeceğimiz günler olabilir. 10.800$ seviyesinin aşılmasıyla işin seyrinin nasıl değişeceğini birlikte izleyeceğiz. Şimdilik fiyatı takip etmeye devam ediyoruz.

Bitcoin an itibariyle 10.600 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

 

koinmedya_brave
Etiketler:
X