Anasayfa Altcoin FED başkanından Libra ve kripto paralarla ilgili açıklamalar

FED başkanından Libra ve kripto paralarla ilgili açıklamalar

FED başkanından Libra ve kripto paralarla ilgili açıklamalar
0
koinmedya_googlenews

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell İsviçre’yi ziyaret etti. FED başkanından İsviçre’den Libra ve kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar geldi. Powell, Merkez Bankalarının çıkaracağı kripto para fikrini riskli buluyor.


FED başkanından Libra ve kripto paralarla ilgili uyarılar

ABD’li bürokratların son günlerde üst üste İsviçre ziyaretleri dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere Libra, ticari sicilini İsviçre piyasalarına yapmıştı. Bu konuda ABD’li senatörler Libra yöneticilerini regülasyonlardan kaçmakla suçlamış ve Libra yöneticileri ise senatörlerin bu suçlamalarını reddetmişti. ABD’li bürokratlar başta Libra olmak üzere kripto para düzenlemeleri için İsviçre’yi geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiler. İsviçre’nin ABD’den son misafiri ise FED başkanı Jerome Powell’dı. Powell, kripto paralarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Lütfen Bkz: Libra için ABD, İsviçreli yetkililerle konuşacak

Bir katılımcı FED başkanına merkez bankalarının dijital paralarla ilgili risk ve fırsatları kaçırdıklarını söyledi. Powell ise aynı fikirde olmadıklarını ve kripto para piyasalarını yakından takip ettiklerini belirtti. Belki diğer merkez bankaları kadar aktif biçimde izlemesek de sonuçları görmek istiyoruz. ABD’de veya uluslararası piyasalarda kullanımı olan bir kripto paradan bahsediyorsak bu paranın siber saldırılara karşı güvenli olması gerektiğini belirtiyor. FED Başkanı Powell, yakın zamanda merkez bankası olarak kripto para çıkarma fikirlerinin olmadığını söyledi.

İsviçre Merkez Bankası Başkanı da FED Başkanı ile aynı fikirde olduğunu söyledi. Merkez Bankası olarak kripto para çıkarmanın iyi bir fikir olmadığını belirtti. İsviçre Merkez Bankası Başkanı da dijital paraların getirdiği yeniliğin farkında olduklarını vurguladı.

FED Başkanı Libra hakkındaki soruları da cevaplandırdı. Başkan, Facebook’un 2 milyarı aşkın kullanıcısının olduğunu belirtti. Bir stabil coin olarak Libra’nın yüksek standartlara sahip olması gerektiğini vurguladı. Başkan Powell, Libra regülasyonları konusunda beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Aslında FED Başkanı Libra konusundaki regülasyonların katı olacağını geçtiğimiz Haziran ayının sonunda da açıklamıştı.

Lütfen Bkz: ABD Merkez Bankası Başkanı: Libra üzerindeki regülasyonlar çok katı olacak

FED Başkanı Libra kaynaklı olası sistemik risklere karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyor. Jerome Powell, Libra konusunda iyimser olduğunu vurgulasa da beklentilerinin çok ama çok olduğunu söylüyor.

Kaynak

X