Anasayfa Altcoin Ripple popülaritesi Japonya’da artıyor: Bitbank yöneticisi

Ripple popülaritesi Japonya’da artıyor: Bitbank yöneticisi

Ripple popülaritesi Japonya’da artıyor: Bitbank yöneticisi
0
koinmedya_googlenews

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından Bitbank’ın yöneticisi önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre Ripple güvenilir bir kripto para ve Japonya’da yoğun biçimde ilgi görüyor.


Ripple popülaritesi Japonya’da çok iyi

Dünyanın ABD ve Çin’den sonra en büyük ekonomisi olan Japonya, kripto para ve blockchain teknolojisi konusunda aktif bir ülke. Japonya merkezli kripto para borsası Bitbank’ın yöneticilerinden Hiroyuki Mihara, Japonya kripto para piyasaları ve Ripple popülaritesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BlockInpress’in Mihara ile gerçekleştirdiği röportaj özellikle Ripple’ın Japonya piyasalarındaki konumu üzerine yoğunlaştı. Mihara’a göre Ripple’ın Japonya’da iyi bir ünü var ve Ripple güvenilir bir para birimi olarak biliniyor. Mihara:

koinmedya_bybit

“Ripple Japonya merkezli SBI holding dahil olmak üzere birçok firma ile doğrudan ilişkisi var…Bu nedenle Japonlar Ripple ‘ı güvenilir bir kripto para birimi olarak görüyor.”

Lütfen Bkz: Ripple ağında Tayland’ın en büyük bankası işlemlere başladı

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 25,9 cent’ten işlem görüyor. Altcoin piyasalarında uzun süredir yaşanan kripto para kışı, Ripple’ı da olumsuz etkiliyor. Japonların Ripple ‘ı güvenilir para olarak görmesi, XRP’nin altcoin kışından çıkmasına neden olabilir. Mihara, neredeyse tüm yerel borsalar Ripple’ın XRP’sini destekliyor açıklamasında bulundu. Hatta Japonya merkezli bazı yerel borsalar, işlemlerini Ripple üzerinden gerçekleştiriyor.

Hiroyuki Mihara’ya göre Bitbank, Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından. Müşterilerinin çoğunluğu ise Japonlardan oluşuyor. Bitbank’ın yabancı ülkelerden çok az sayıda müşterisi var. Borsa şimdilik sadece 6 kripto parayı destekliyor. Bu kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin ve Monacoin. Mihara’ya göre Ripple popülaritesi, Bitcoin’i bile geride bırakıyor. Bitbank, uzun dönemde kendi blockchain ağını kurmayı hedefliyor.

Lütfen Bkz: PNC Ripple ağını kullanan ilk ABD bankası oldu

 

Kaynak

Etiketler:
X