Anasayfa Kripto para Haber Kurumsal Haber Pakistan’ın en büyük bankalarından Faysal Bank Ripple ağına katıldı
koinmedya_brave

Pakistan’ın en büyük bankalarından Faysal Bank Ripple ağına katıldı

Pakistan’ın en büyük bankalarından Faysal Bank Ripple ağına katıldı
0

Faysal Bank Ripple ağına dahil oldu! Pakistan’ın en büyük bankalarından biri olan Faysal Bank Limited (FBL), dijital bir ödeme çözümü başlatmak için San Francisco merkezli fintech şirketi Ripple ile ortaklık kuruyor.


Pakistan’ın en büyük özel bankalarından biri olan Faysal Bank Ripple ağına katıldı!

Pakistan’ın en büyük bankalarından biri olan Faysal Bank Limited (FBL), dijital bir ödeme çözümü sunmak için San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs ile ortaklık kurduğunu ve RippleNet’e katıldığını açıkladı.

Faysal Bank’ın resmi olarak, Pakistan’ın en büyük özel bankalarından biri olduğu ve toplam 1.5 milyar dolarlık iş aktiflerine sahip 220’den fazla şubesinin bulunduğu biliniyor. 

6 Eylül’de duyurulan bu ortaklık ilk olarak, Pakistan’ın en büyük kenti Karaçi’de düzenlenen ve Faysal Bank’ın başkanı, aynı zamanda  CEO’su olan Yousaf Hussain’in de katıldığı bir toplantıda açıklandı.

İslami bir ticaret bankası olan Faysal Bank Limited, sınır ötesi ödeme işlemlerinin hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayan merkeziyetsiz bir ödeme ağı olan RippleNet’e dahil oldu. Banka, bu ortaklık ile birlikte, RippleNet’i kullanan dünya çapında 200’den fazla finansal kurum arasına katılmış oldu.

Faysal Bank kripto para girişimlerini destekliyor

Faysal Bank, Ripple ortaklığından önce de dijital para dünyasına girmek için bazı girişimlerde bulunmuş ve kripto para desteğinin geliştirilmesinde aktif rol almıştı. 2017 yılında FBL, Pakistan’da online ödemeleri ve e-ticaret alımlarını artırmak için, piyasaya dijital bir kart süren ilk ticari banka oldu.

Yine, geçen ay Karaçi’de “dijital paralara yönelik kitlesel farkındalık” yaratmak için bir günlük elektronik para zirvesine sponsor oldu.

Pakistan hükümeti henüz, kripto para birimi işlemlerine yönelik düzenleyici kurallar geliştirmedi. Ancak geçen yıl, ülkenin merkez bankası olan Pakistan Devlet Bankası (SBP), tüm yerel finans kurumlarına, kripto varlıkların ticaretini yapan şahıslara ve şirketlere verilen hizmetleri durdurma talimatı verdi.

Faysal Bank Ripple ortaklığına ilişkin basına yansıyan detaylar şimdilik bu kadar. Peki Ripple’nin yerel kriptosu XRP’de son durum nasıl?

Yazımız yayına hazırlanırken XRP fiyatı, %1,25’lik düşüş ile 0,252 dolardan işlem görüyor. XRP, 22 Haziran’da 0,50 doları gördükten sonra kapıldığı düşüş trendinden bir türlü kurtulmayı başaramadı. 2019’da tokenin arkasındaki şirket tarafından yapılan büyük duyurulara ve önemli ortaklık açıklamalarına olumlu tepki vermemekte diretiyor.

Bknz: XRP neden düşüyor? Sorumlu Ripple olabilir mi?

Ripple (XRP) hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X