Anasayfa Bitcoin Bakkt Bitcoin deposit işlemlerini başlattı
koinmedya_brave

Bakkt Bitcoin deposit işlemlerini başlattı

Bakkt Bitcoin deposit işlemlerini başlattı
0

Bakkt, Bitcoin deposit işlemlerini, bugün başlattı. Uzun zamandır merakla beklenen kripto para platformu Bakkt, lansman tarihini 23 Eylül olarak açıklamıştı. Bugün ise, BTC yatırma işlemleriyle birlikte kurumsal yatırımcılara kapılarını açtığını duyurdu.


Bakkt, Bitcoin deposit işlemlerini yatırımcılara açtı

Uzun bir zamandır heyecanla beklenen kripto para borsası Bakkt, geçtiğimiz ay lansman tarihi olarak 23 Eylül’ü belirlediğini açıkladı. Bitcoin vadeli işlemlerini piyasaya sürecek olan platform, bugün ise, iş dünyasına kapılarını açtığını duyurdu.

Bundan sonra Bakkt, Bitcoin deposit işlemlerini kabul edecek. Ayrıca Twitter üzerinden yapılan bu duyuruda, Intercontinental Exchange (ICE) borsası iştiraki olan Bakkt, Eylül ayının sonunda yapılması planlanan lansman tarihinde daha fazla erteleme olmayacağının sinyalini verdi.

Platform, 23 Eylül’de günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatmaya hazırlanırken, müşteriler bugünden itibaren Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Peki Bakkt Bitcoin için neden önemli?

Evet, New York merkezli borsa, Bitcoin tarihindeki en önemli gelişme olarak görülüyor. Ve bu platformun, Bitcoin’de bir kurumsal yatırım dalgasına yol açması bekleniyor.

Çünkü yasal olarak düzenlenen bu şirket, Wall Street ile aralarındaki köklü ilişkileri geliştirecek ve büyük yatırımcılara, dijital varlıklar için sorunsuz bir şekilde satın alma, satma, saklama ve harcama hizmeti sunacak.

Nitekim Bakkt, Bitcoin deposit işlemlerine başlamadan önce, bir yıllık uğraş neticesinde nihayet Ağustos ayında gerekli yasal onayları almayı başardı. Şirket, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) aracılığıyla bir New York güven sözleşmesi alarak Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için çok önemli bir adım attı.

NYDFS onayının ardından, Bakkt CEO’su Kelly Loefler, Bakkt’ın kripto sektörü için neden önemli olduğunu şöyle açıkladı:

“New York Mali Hizmetler Departmanı’nın onayıyla birlikte, yasal olarak düzenlenmiş bir muhafaza platformu olan Bakkt Warehouse, fiziksel olarak teslim edilen vadeli işlemler için Bitcoin muhafaza hizmeti sunacak. Bu platform, müşterilere, kurumsal yatırımcılar için altyapının yetersiz olduğu bir piyasada düzenlenmiş, küresel olarak erişilebilir bir borsanın yanı sıra benzersiz bir teminat sunacak.”

Bakkt Bitcoin vadeli işlemler hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X