Anasayfa Altcoin Ripple yatırımcısını kızdırmaya devam ediyor

Ripple yatırımcısını kızdırmaya devam ediyor

Ripple yatırımcısını kızdırmaya devam ediyor
0
koinmedya_googlenews

Dün 10.000 $’ın üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’den sonra gözler altcoinlere çevrildi. Beklenmedik şekilde düşmeye devam eden Ripple yatırımcısını kızdırmaya devam ediyor.


Ripple’ın gidişi nereye?

Son haftaların en yüksek seviyesi olan 10,700 $’ı aşan ancak bir zaman sonra çekilme yaşayan BTC an itibari ile 10,565 $’dan işlem görüyor. Birçok uzman ve analiste göre bu ani çıkışın VanEck Solid X Bitcoin Trust şirketinin Bitcoin ETF’si ile ilgili yaptığı hamleler ile yakından ilişkisi var.

Ripple’nin resmi kripto para birimi XRP beklenen hamleleri bir türlü yapamadı.  Ripple, şirketin diğer girişimlerini finanse etme adına XRP birimlerini satmaya başladı. Bu da haliyle Ripple yatırımcısını kızdırmaya başladı. An itibari ile kırmızıya boyanmış olan Ripple (XRP) 0,2603 $’dan alıcı buluyor.

İlginizi Çekebilir!: 2019 yıl sonu Ethereum ve Ripple fiyat tahmini

 

Twitter dünyasında sözüne rağbet edilen bir analist, XRP ve şirketin içinde bulunduğu durum ile ilgili şu çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“ Ripple’da yakın zamanda fork yapma planım var. Böylelikle sürekli dumping yapan kurucularla uğraşmamış olurum. Bu fork elbette ki bir topluluk çalışması şeklinde olacak. Brad Garlinghouse ve Joel Katz’a 60 gün süre veriyorum. Ya dumping yapmayı bırakırlar, ya da Ripple taraftarları olarak yönetimi ele geçiririz. Madem Ripple merkezi olmayan bir ağ, o zaman bütün güç bizim elimizde!”

Aslında Ripple’ın merkezi bir kripto para olup olmadığı konusu da sürekli tartışılan ve muallakta bir konu. Yöneticiler Ripple’ın merkezsiz özelliklere sahip bir kripto olduğunu iddia etmelerine rağmen şirket XRP’nin toplam hissesinin %50’sinden fazlasına sahip. Bu, kripto para birimlerinin temel niteliğine aykırı bir durum.

Bu yüzden yatırımcıların birçoğu yöneticilerin kendilerine yalan söylediği ve kayıt altına alınmamış menkul kıymet sağladıkları ithamı ile Ripple aleyhine dava açtı.  Sene başından bu yana neredeyse %25 değer kaybeden Ripple’da Garlinghouse suçu dolaşımdaki XRP enflasyonuna bağlıyor.

Ripple Yatırımcısını kızdırmaya Devam ediyor

Ripple yatırımcıları yöneticilerin sürekli fiyat düşürmekten vazgeçmelerini istiyor.  Kripto dünyasında bu türden hareketlerin prim yapmasına anlam veremediklerini dile getiren yatırımcılar bunun son bulması için yönetime şimdiye kadar 3000’in üzerinde dilekçe yazmışlar.

 

Kaynak

Etiketler:
X