Anasayfa Altcoin Peter Brandt: 100 altcoinin 99’u 5 yıl içerisinde unutulacak!
koinmedya_brave

Peter Brandt: 100 altcoinin 99’u 5 yıl içerisinde unutulacak!

Peter Brandt: 100 altcoinin 99’u 5 yıl içerisinde unutulacak!
0

Piyasa kan ağlarken umutsuzluğa sevk edici bir açıklama da Peter Brandt’dan geldi. Brandt’a göre 5 yıl içinde 100 altcoinin 99’u piyasadan tamamı ile silinip gidecek. Sizce böyle bir şey gerçekten mümkün olabilir m?


100 altcoinin 99’u çöp olacak!

Kripto dünyasında şimdilerde korku ve umutsuzluk hakim. Piyasada her günün bir önceki günü aratması yatırımcıların bir daha asla eski şaşalı günlere dönemeyecekleri endişesini yaşamalarına sebep oluyor. Tuttukları altcoinleri satamıyor olmaları da cabası.

Kariyer traderi Peter Brandt, altcoin piyasasını çok daha kötü günlerin beklediğini iddia etti. Altcoinlerin bırakın yeni zirveler yapmasını, yakın zamanda dibi göreceklerini söyleyen Brandt,  gelecek 5 yıl içinde 100 altcoinin 99’u için “tarih olacaklar” ifadesini kulandı.

Bitcoin’in piyasanın at başı olması, kurumsal ilgiyi toplamayı başarması ve regülatör desteği gibi avantajları var.  Yakın gelecek için tahminde bulunacak olursak, Bitcoin kripto dünyasının 1 numarası olma unvanını uzun süre devam ettirecek gibi görünüyor.  Arkasında kalanlar ise ne yazık ki unutulmaya mahkum!

(Neden altcoinlere değil de Bitcoin’e yatırım yapmalısınız? yazısı ilginizi çekebilir!)

Kripto yatırımcılarının uzun süre varlığını sürdürecek olan Bitcoin’e odaklanmaları gerektiğini öğütleyen Brandt, ETH, LTC ve XRP’nin yakın zamanda yeni çöküşler yaşayacağını iddia etti. Twitter’da sorulan bir soru üzerine altcoinlerin %99’u için sonun yakın olduğu cevabını verdi.

Lütfen göz atın!: Sadece bazı altcoinler mi kalıcı?

 

ETH, LTC ve XRP de aynı kaderi mi paylaşacak?

Gözü pek açıklaması birçok yatırımcı ve yorumcu tarafından tepki ile karşılanan ve şiddetle eleştirilen Brandt, ifadelerine açıklık getirdi. %1’lik dilim içinde Litecoin, Ethereum ve Ripple’ın olduğunu belirtti. Özellikle LTC ve ETH için daha gidilecek çok yolları var ifadesini kullandı.

Aslına bakarsanız Brandt, ifadelerinde pek de haksız sayılmaz. Bu yılın ilk aylarında kripto analitiği firması DataLight, ilk on kripto para biriminin market hacmi ve 2013’ten bu yana nasıl geliştiği ile ilgili bir görsel yayınladı. Listeye baktığımızda Bitcoin dışında sıralamadaki tanınabilir tek kripto para Litecoin. Şimdi devasa bir hacme sahip olan Ripple’ın listede adı bile yok!

Listede Peercoin, Namecoin, Feathercoin, Novacoin, Mincoin, Devcoin, Terracoin ve Aphrodite Coin gibi şu anda adı bile bilinmeyen koinler var. Kafamızı ellerimizin arasına alıp 1-2 dakika düşündüğümüz zaman can alıcı sorular ve yıkıcı cevaplar aklımıza takılacaktır. Piyasanın ilk 10 sırasında yer alan kriptoların 5 yıl sonra unutulup gitmeyeceğini kim garanti edebilir ki?

 

Kaynak

koinmedya_brave
X