Anasayfa Altcoin Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm
koinmedya_brave

Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm

Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm
0

Etherem Classic, Ağustos’un son günündeki şoku bir nebze atlatmışa benziyor.Ancak Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm devam ediyor.


Ethereum Classic grafiğinde yeni bir düzeltme sinyali

29 Ağustos tarihinde 6 doların altına gerileyen Ethereum Classic (ETC), hemen 6 doların üstüne çıktı ve 7 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. 29 Ağustos’ta ETC, 4 saatlik fiyatlara göre 200 ve 100 dönemlik hareketli ortalama (200MA ve 100 MA) seviyesinin altına gerilemişti. Ancak gelen tepki alımları ETC’yi hızlı biçimde 6 doların üstüne taşıdı. Ethereum Classic grafiğinde yükselen üçgen formasyonunun altına düşüş ihtimali doğuyor.

 Lütfen Bkz: Ethereum Classic yüzde 40 değerlendi: Bunun arkasında ne var?

Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum Classic, 6,78 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 767 milyon dolar ve sıralamada Tron ve Huobi Token’ın ardından 16’incı sırada. ETC fiyatları, tekrardan 200MA ve 100MA değerlerinin üstünde işlem görüyor.

İçinde bulunduğumuz haftada şimdilik Bitcoin ve diğer kripto paralarda kısmi bir iyileşme yaşanıyor. Piyasadaki güzel günler ETC’ye de yansımış durumda ve ETC fiyatları 100MA ve 200MA dirençlerini kırmada zorlanmadı. 3 Eylül’de (dün) bir arara 6,98 dolar seviyesine kadar yükselen Ethereum Classic, ne yazık ki 7 dolarlık direnç seviyesini kıramadı.

Ethereum Classic grafiğinde Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm

Her kırılamayan direnç akla düzeltmeyi getiriyor: ETC fiyatları yükselen üçgen formasyonunda hareket ediyor ve teknik verilerde tersine dönüş ihtimali var. Dünkü 7 dolar reddinden sonra ETC fiyatlarına yeni bir düzeltme gelebilir. RSI değerleri, ETC’nin 7 dolar direnci ile mücadele ettiği süreçte bir ara 70’i aşarak trend değişim bölgesine girdi. Ancak şuan 60 bandına çekilmiş durumda. MACD değerlerinde ise pozitif eğilim devam ediyor. CoinGape’den John Isige’nin yukarıda ileri sürdüğü düzeltme ciddi boyutta olmayabilir.

Ethereum Classic grafiğinde Ethereum Classic grafiğinde tehlikeli görünüm

Kaynak

koinmedya_brave
X