Home Bitcoin Binance borç verme servisine Bitcoin, Ethereum ve Cardano da eklendi
koinmedya_brave

Binance borç verme servisine Bitcoin, Ethereum ve Cardano da eklendi

Binance borç verme servisine Bitcoin, Ethereum ve Cardano da eklendi
0
fairspin_banner

Binance, borç verme platformunun ikinci aşamasını başlattığını ve borç verme servisine Bitcoin, Ethereum ve Cardano ’yu da dahil ettiğini açıkladı. İşte Binance borsası borç verme platformunun ikinci aşamasına ait detaylar…


Binance, borç verme platformunun ikinci aşamasını başlattı!

Binance, bugün (4 Eylül Çarşamba) saat 06: 00 UTC’de (Türkiye saati ile 09:00) Binance Borçlanma Patformu (Binance Lending)’nun ikinci aşamasını başlattığını ve platforma Bitcoin, Ethereum ve Cardano (ADA)’yu da dahil ettiğini duyurdu. 

Geçtiğimiz hafta (28 Ağustos’ta) Binance borsası, kripto borçlanma hizmeti başlattığını açıklamıştı. Birinci aşama, 28 Ağustos’ta saat 06: 00 UTC’de başladı ve platform, Tether (USDT), BNB ve Ethereum Classic (ETC) için 14 günlük sabit vadeli borç verme ürünleri sunmaya başladı.

Binance’ye ait resmi web sitesinde 3 Eylül Salı günü yayınlanan bir makalede ise, Binance ekibi, ikinci aşamada üç kripto para birimini daha destekleyeceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre eklenen kripto paralar şöyle: Bitcoin, Ethereum ve Cardano.

Binance borçlanma platformunda artık, kullanıcılar, sahip oldukları kripto paraları önceden belirlenmiş zaman aralıklarında borç vererek faiz geliri elde edebilecek.

Peki ikinci aşamada desteklenen kripto paralar için faiz getirileri nasıl olacak?

Aşağıda, BTC, ETH ve ADA ile borçlanmada elde edilecek faiz getirilerine ait detayların yer aldığı tabloyu sizler için paylaştık.

Binance Borçlanma Platformu 2. aşama:

Bitcoin Ethereum ve Cardano

Binance borsası borç verme servisine katılım süresi, 4 Eylül’de 06:00 UTC’de başlayacak ve 5 Eylül 00:00 UTC’ye kadar devam edecek. Yapılan açıklamada “ilk gelene ilk hizmet esası” formatının uygulanacağı ifade ediliyor. Ayrıca faiz hesaplama periyodu ise 5 Eylül saat 00:00 UTC’de başlayacak.

Binance vadeli işlemler ve Testnet

Binance, borç verme platformunun yanı sıra yakın zamanda kripto para vadeli ürünleri sunmaya hazırlanıyor. Kripto borsası, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen bu ürünleri için dün, Vadeli A ve Vadeli B olarak adlanırılan iki ayrı testnet başlattı.

Testnet platformlarının her ikisi de traderlere simülasyon üzerinden kripto vadeli işlemleri yapma imkanı sunuyor. Kullanıcıların ilgisini çekmek için borsa ayrıca, testnet denemelerine katılanlar için ödül programı düzenliyor.

Binance vadeli işlemler platformu ve testnet hakkında daha fazla detaya ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X