Anasayfa Altcoin Ripple 500 milyon XRP’yi daha serbest bıraktı!

Ripple 500 milyon XRP’yi daha serbest bıraktı!

Ripple 500 milyon XRP’yi daha serbest bıraktı!
0
koinmedya_googlenews

Ripple 500 milyon XRP’yi emanet hesaptan çıkardı. Daha iki gün önce 1 milyar XRP serbest kalmıştı. Ripple firması yine yaptı yapacağını. Peki neden?


Ripple 500 milyon XRP dumpı gerçekleştirdi

2019 Eylül’ün ilk günü Ripple emanet cüzdanından 1 milyar XRP taşımıştı. Aradan iki gün geçti ve Ripple bir kez daha, bu sefer 500 milyon XRP’yi emanet hesaptan çıkardı. Son çıkarılan XRP’nin değeri 127 milyon dolar. İki seferdir gerçekleşen bu olayda XRP miktarları çok uçuk rakamlar.
Ripple XRP’nin dağıtımını yapan firma olarak piyasada dump yapmakla suçlanıyor. Suçlayanların çoğu XRP taraftarları. İddiaları da şöyle:Ripple’ın bu tür adımları XRP’nin de piyasada yavaş ilerlemesine neden oluyor.

Ripple emanet cüzdanından sadece iki gün önce 1 milyar XRP bırakılmıştı

Whale Art’dan alınan haber göre bu 1 milyar XRP’nin değeri 254 milyon dolar. Bu ilk olay o kadar çok tepkiye neden olmadı çünkü bu sürülen miktar zaten bir aydır bekletilen bir miktardı.

500 milyon XRP ise herkesi ayağa kaldırdı

1 Eylül’deki 1 milyon XRP’ye eklenen 500 milyon XRP ile 1 ay içinde transfer edilen XRP toplamı  1,500,000 XRP oldu. Bu miktar ise bir ayda transfer edilmesi planlanan miktardan çok fazla.

Bknz: Ripple emanet hesabındaki 1 milyar XRP’nin daha kilidi çözüldü

https://twitter.com/whale_alert/status/1168746979263950849?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1168746979263950849&ref_url=https%3A%2F%2Ftodaysgazette.com%2Fripple-continues-mass-dumping-fresh-500000000-xrp-leave-escrow-wallet%2F

Ripple bu işi ne zaman durduracak?

Ripple’ın XRP’yi rastgele dağıtmış olması bir gerçek. Bu işlem pek çok gözlemci ve kripto para takipçileri tarafından sıradışı bir dump olarak nitelendirildi. Yorum yapanların çoğu, yüklü miktarlarda satıp elden çıkarma işlemleri kısıtlanmaz ise yatırımcıların sonunda tamamen kaybeden tarafta olacağını söylüyor.

Bknz:25 milyon dolarlık XRP balinası Binance’a doğru yola çıktı

XRP son bir yıldır istediği performansı yakalayamıyor. XRP taraftarları ve elinde XRP olanlar bundan fazlasıyla şikayetçi. Hatta bu konuda dilekçe bile yazmışlardı.
Fiyatın bu durumda olması nedeniyle, Ripple’ın piyasaya yüklü miktarda XRP sürmesi daha çok dikkat çekiyor ve tepki topluyor.
Bunun sonucunda twitterda çokları XRP’yi en çok kaybeden ilk 10 kripto para arasında gösteriyor.
Esasen bir kripto para ürünü kendi dijital tokeninin istediği pazarda işleme koyabilir ama Ripple’ın bu yıl başından beri yaptığı satışlar artık normalin dışına çıkmaya başladı. Ripple ile ilgili olumlu tutumları düşünürsek bu hareket hiç de şanına yakışmıyor.

Ripple ekibinden artık daha fazla XRP transferi yapmasını bekleyebiliriz. Şirket  ihityacı olan genişlemeyi planlıyor gibi ve transfer edilen fonlar bu amaçla kullanılıyor söylentileri var. Ama akıllara şu soru da takılmıyor değil açıkcası: her ay yaklaşık 250 milyon dolar ayırmayı gerektiren nasıl bir gelişme olabilir?

XRP’nin piyasadaki durumu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi XRP diğer dijital paralara kıyasla çok kötü bir performas sergiliyor, özellikle Bitcoin, Ethereum (ETH), BCH, Monero (XMR) ve  Litecoin (LTC)’e kıyasla

Yazımızı hazırladığımız 3 Eylül akşamı XRP 0,262062 dolardan işlem görüyor. Kripto paraların lideri Bitcoin piyasa hakmiyetini arttırmaya devam ettiği için XRP’nin şansı da gittikçe azalıyor. XRP’nin toparlanması için Ripple bu politikadan vazgeçmeli.

Kaynak

Etiketler:
X